Orbán se opět pustil do Sorose, útočí prý i na Česko i Slovensko

Orbán se opět pustil do Sorose, útočí prý i na Česko i Slovensko
Popisek: Viktor Orbán
12 / 03 / 2018, 07:00

Americký miliardář George Soros chce Evropu proměnit v kontinent migrantů a útočí na všechny, kteří mu v tom chtějí zabránit, včetně Maďarska, Česka a Slovenska. V rozhovoru na regionální televizi Régió Plusz to řekl maďarský premiér Viktor Orbán. Maďarsko, kde se začátkem dubna budou konat parlamentní volby, si podle předsedy vlády nemůže finančně dovolit přijímat migranty.

Přijímání migrantů by podle Orbána Maďarsko finančně zruinovalo. "Buď peníze utratíme na rozvoj, nebo na vybudování útočiště pro migranty," řekl předseda vládní strany Fidesz, která je favoritem parlamentních voleb vypsaných na 8. dubna.

"Říše" amerického miliardáře maďarského původu George Sorose podle Orbána usiluje o to, aby z Evropy učinila kontinent migrantů a útočí na všechny, "kteří se jí v jejích snahách snaží zabránit; nejen na Maďarsko, ale i na Česko a Slovensko".

Maďarsko by podle Orbána finančně nezvládlo příchod deseti tisíc migrantů, které podle něj plánuje do země poslat Evropská unie. Upozornil na údajné finanční problémy, které masová migrace přinesla bohatším zemích, jako jsou Rakousko a Německo. Peníze z maďarské státní pokladny je podle Orbána potřeba vynakládat "na Maďary, maďarskou mládež, důchodce a maďarské obce, než na migranty z jiných zemí".

On a jeho strana Fidesz jsou podle maďarského premiéra zárukou, že země nebude zaplavena migranty "a nezmění se, jako se změnila řada západoevropských měst".

Před údajným nebezpečím, že se Budapešť příchodem migrantů změní na špinavé a nebezpečné město, varoval tento týden v kontroverzním videu zveřejněném na facebooku také šéf úřadu premiéra János Lázár. Jako odstrašující příklad přitom použil Vídeň, což na rakouské politické scéně vyvolalo ostrou kritiku.

Orbán dlouhodobě obviňuje miliardáře Sorose z podpory imigrace do Evropy. V pátek dokonce uvedl, že jeho "rukopis" vidí i za současnou napjatou situací na Slovensku. Podle něj vývoj v zemi po vraždě novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové souvisí se snahou Sorose svrhnout středoevropské vlády, které nesouhlasí s imigrací do svých zemí.

Před časem se objevila informace, že Orbán zastaví štvavou kampaň proti Sorosovi před dubnovými parlamentními volbami. Jeho krok měl souviset s porážkou, kterou kandidát Fideszu utrpěl ve volbě starosty města Hódmezövásárhely na jihu země. Vítězství kandidáta sjednocené opozice mnozí interpretovali jako znamení, že pozice Orbánovy strany není tak silná, jak se doposud předpokládalo.

 

Zdroj: ČTK

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace