Orbán: Všechny tři žaloby EK vůči Maďarsku vedou k Sorosovi

Orbán: Všechny tři žaloby EK vůči Maďarsku vedou k Sorosovi
Autor fotografie: flickr.com (CC BY 2.0) |Popisek: Viktor Orbán
08 / 12 / 2017, 14:15

Všechny tři žaloby, které se ve čtvrtek rozhodla Evropská komise podat u Soudního dvora EU na Maďarsko, má v podstatě na svědomí americký finančník maďarského původu George Soros. Je o tom přesvědčený maďarský premiér Viktor Orbán, který to dal najevo v rozhovoru poskytnutém ve čtvrtek večer televizní stanici Echo TV.

EK ve svém pravidelném přehledu prohřešků členských zemí vůči unijním právním předpisům mimo jiné oznámila, že se rozhodla pohnat Maďarsko před unijní soud kvůli odmítání programu přerozdělování žadatelů o azyl podle kvót, stejně jako Česko a Polsko, a kvůli kontroverzním zákonům o vysokých školách a o nevládních organizacích.

Orbán podle dnešní informace maďarské tiskové agentury MTI v televizním rozhovoru trval na tom, že problémy "Středoevropské univerzity (CEU), pseudonevládních organizací a systému (migračních) kvót" vedou k Sorosovi, "jehož problémy vedou k problému imigrace". CEU je Sorosova univerzita, on financuje a řídí nevládní organizace a migrace je součástí jeho plánu, řekl premiér.

Kritici novely zákona o vysokých školách tvrdí, že Orbánův kabinet změny prosadil proto, aby znemožnil působení CEU v Maďarsku. Totéž se týká zákona o nevládních organizacích, jimž pomáhá především Soros, který se také otevřeně zastává migrace. Tento filantrop žijící v USA maďarskou vládu kritizuje, a premiér Viktor Orbán ho považuje za svého úhlavního nepřítele.

Orbán podle MTI během čtvrtečního televizního rozhovoru ukázal dokument, který označil za Sorosův šestibodový plán, jímž "by Evropa měla být změněna ve smíšenou kulturu". Maďarská vláda proti tomuto "velmi skutečnému plánu" bojuje, řekl premiér.

Podle něj roste zásadní rozdíl mezi tím, co si o imigraci myslí lidé na západě Evropy a co dělají jejich vedoucí představitelé. Tato propast "se může zvětšovat jen do určitého bodu" a pak lidé "své vůdce vyrazí". "Většina bude nakonec následovat náš názor," prohlásil Orbán.

Maďarsko by se mělo z chyb Západu poučit, míní předseda maďarské vlády. Smíšené kultury nepovedou k vyšší kvalitě života, nýbrž k nižší. Tomu by se mělo zabránit, dokud je čas, zdůraznil podle MTI premiér, kritizovaný Bruselem zejména kvůli tvrdému postupu vůči migrantům.

 

Nepřehlédněte na Security magazínu: Historie - vnímáme dějiny v souvislostech a nadhledem. Sledujte nejdůležitější okamžiky historie. S námi víte více

 

Zdroj: ČTK

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace