„ Erdoganovi hackeři“ napadli neziskovky. Nacistické vzkazy jim zalily twittery

„ Erdoganovi hackeři“ napadli neziskovky. Nacistické vzkazy jim zalily twittery
Autor fotografie: flickr.com|Popisek: hacker
15 / 03 / 2017, 11:00

Twitterové účty humanitárních organizací, tiskových agentur či několika politických stran měly být hacknuty neznámou skupinou.

Organizace, která podporuje současnou tureckou vládu, měla údajně hacknout twitterové účty mnoha mezinárodních organizací včetně politických stran či světových tiskových agentur. Informoval o tom server RT.

Do tweetů těchto organizací se tak dostala nacistická svastika nebo hashtagy ,,nacistické Nizozemí" či ,,nacistické Německo". To dokresluje atmosféru vzájemných diplomatických vztahů, které nyní procházejí hlubokou krizí.

Čtěte také: Kosovský hacker napojený na Islámský stát odsouzen na 20 let do vězení

V hacknutých tweetech je také uvedeno, že ,,se uvidíme 16. dubna", což je datum, kdy se má konat turecké referendum o zvýšení pravomocí Recepa Erdogana, čímž by se de facto zavedl v zemi oficiálně prezidentský systém.

Tweety také odkazují ,,klipovitě" na několik proslovů prezidenta Erdogana ze 14. března. Podle společnosti Bloomberg byly hacknuty twitterové účty také deníku Di Welt, japonské pobočce Reuters či Forbesu. Zatím se neví, kdo za těmito útoky stojí. Server RT uvádí, že je mohla spáchat skupina podporující tureckou vládu. 

psali jsme:

 

Policie potvrdila používání sledovacího softwaru hacknuté firmy Hacking Team

 

 

Zdroj: rt.com

Tagy článku