Originální drony od Sony pro komerční účely

Originální drony od Sony pro komerční účely
Autor fotografie: Aerosense Inc.|Popisek: Prototyp komerčního dronu Aerosense
27 / 08 / 2015, 10:30

Firma Sony oznámila, že spolupracuje na vývoji nových komerčních dronů.

Firma s názvem Aerosence je bude používat k průzkumům těžko přístupných oblastí. Nyní byly představeny dva prototypy: AS-DTO1-E a AS-MCO1-P. (Zdroj: popsci.com)

UAV pod označením Greased Lighning GL-10, které kombinuje vertikální vzlet jako vrtulník s přechodem do klasického horizontálního letu pomocí deseti elektromotorů testuje americká NASA. 

Prototyp AS-DTO1-E bude schopen vzlétnout i přistát vertikálně, patří mezi VTOL (Vertical Take-off and Landing) letouny. Podle Aerosense bude dron schopen unést objekty vážící až 10 kilogramů a létat maximální rychlostí okolo 170 km/h.

Video Aerosense Inc.:


 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace