Osmiletá dívka nepřežila svatební noc se čtyřicetiletým muslimem. Zemřela na vnitřní krvácení

Osmiletá dívka nepřežila svatební noc se čtyřicetiletým muslimem. Zemřela na vnitřní krvácení
Popisek: znásilnění
07 / 06 / 2017, 10:00

Osmiletá jemenská dívka, která si vzala čtyřicetiletého muslimského ženicha, zemřela o svatební noci.

O svatební noci došlo mezi párem k pohlavnímu styku, pro který dívka nebyla fyzicky ani psychicky způsobilá. Došlo k masivnímu vnitřnímu krvácení, v jehož důsledku dívka zemřela, a to i přesto, že se jí dostalo rychlé lékařské pomoci.

,,O svatební noci po pohlavním styku utrpěla dívka masivní krvácení a došlo k děložnímu protržení, což způsobilo její smrt, řekl agentuře Reuters novinář a spolupracovník Human Rights Watch Arwa Othman.

související: Čtrnáctiletý muslim ve Švédsku znásilnil spolužačku. Ředitel školy: Ve škole smí zůstat, sám je ,,oběť"

Místní kmenoví vůdci se snažili toto úmrtí přikrýt a varovali novináře, který se o případ zajímal, aby o něm neinformoval. I úřady záhy popřely, že by osmiletá nevěsta zemřela a proti čtyřicetiletému muži nijak nezakročily.

V Jemenu je provdávání dětských nevěst běžkou praxí. V roce 2013 Human Rights Watch informovala, že 14% jemenských dívek se provdá před dosažením patnáctých narozenin a 52% před dovršením plnoletosti.

 

Zdroj: opposingviews.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace