OSN: na Ukrajině již bylo zabito nejméně 3660 lidí

OSN: na Ukrajině již bylo zabito nejméně 3660 lidí
Autor fotografie: youtube.com/ RT|Popisek: Donětsk
08 / 10 / 2014, 16:45

8.10.2014 / VIDEO Na východní Ukrajině bylo od dubna do 6. října zabito nejméně 3660 lidí a 8756 jich bylo zraněno tvrdí Výbor pro lidská práva OSN.
Zdroj: REUTERS, video /RT

OSN monitoruje situace v zemi a vydává každý měsíc zprávu. Nejméně 331 úmrtí bylo zaznamenáno po uzavření příměří letos 5. září, i když k některým z těchto úmrtí mohlo dojít dříve a byly zaznamenány až po tomto datu. V každém případě ne až tak daleko na východ od našich hranic se odehrává hrůzyplná podívaná, jejichž obětí jsou i nevinní civilisté. 

Podívejte se na video společnosti RT natočené letos v květnu při bojích u letiště Donětsk. Mrtvoly lemují cestu k letišti Donetsk. Svědci tvrdí, že civilisté byli zavražděni příslušníky ukrajinské národní gardy, ale tvrzení není možné nezávisle ověřit. Uporňujeme, že video obsahuje drastické snímky.

Psali jsme také:

Jak vypadá válka na Ukrajině v přímém přenosu?

Ukrajinská fronta: strany stahují děla a zároveň chystají novou ofenzivu

Ukrajinská revoluce po půl roce: vztek, zklamání, bída, smrt a beznaděj

Nové kolo války na Ukrajině přivede do ČR tisíce imigrantů - včetně pravicových extrémistů

Migrace cizinců do ČR: klid před bouří nebo nejsme zemí zaslíbenou?

Návrat volyňských Čechů do vlasti – mediální bublina splaskla

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.