Ostrahu na loňských silvestrovských oslavách v Kolíně nad Rýnem měli zajišťovat uprchlíci

Ostrahu na loňských silvestrovských oslavách v Kolíně nad Rýnem měli zajišťovat uprchlíci
31 / 12 / 2016, 18:30

Podle utajené zprávy, která nakonec vyplula na povrch, uprchlíci mnohdy neprošli ani patřičným školením. Někteří z nich si jen vzali plat a zmizeli a další se za peníze tak opili, že byli nepoužitelní.

Podle tajné policejní zprávy, ze které citují britské servery dailymail.co.uk a breitbart.com, byli na ostrahu novoročních oslav v centru města najati uprchlíci z Afriky, Sýrie a Afghánistánu. Podmínkou bylo zvládnutí německého jazyka na základní úrovni. Zdroj: parlamentnilisty.cz

Běženci si s sebou měli vzít i teplé oblečení. O bezpečnost se měli starat v přepočtu za 135 korun za hodinu. Někteří vydrželi na svých místech hodinu či dvě a pak utekli. Někteří sice hlídali přidělená místa, ale opili se tak, že nebyli k použití. A mnozí z nich si jen vzali plat a zmizeli. Jako první o tom informoval německý bulvární deník Bild.  O tom, že budou na ostrahu ve městě najati uprchlíci, mělo být rozhodnuto už 7. září 2015. 

V historickém centru města bude letos hlídkovat kolem 1500 policistů. To je asi desetkrát více než v minulém roce. 

Důsledky tohoto jednání se projevily v okamžiku, kdy se především uprchlíci ze severní Afriky rozhodli obtěžovat a okrást několik stovek žen. V okolí kolínského nádraží se tehdy situace vymkla z rukou. 

Vyšetřování sexuálních útoků v Kolíně nad Rýnem? Polovina trestních řízení byla zastavena pro "nedostatek důkazů"

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace