Ostrahu na loňských silvestrovských oslavách v Kolíně nad Rýnem měli zajišťovat uprchlíci

Ostrahu na loňských silvestrovských oslavách v Kolíně nad Rýnem měli zajišťovat uprchlíci
31 / 12 / 2016, 18:30

Podle utajené zprávy, která nakonec vyplula na povrch, uprchlíci mnohdy neprošli ani patřičným školením. Někteří z nich si jen vzali plat a zmizeli a další se za peníze tak opili, že byli nepoužitelní.

Podle tajné policejní zprávy, ze které citují britské servery dailymail.co.uk a breitbart.com, byli na ostrahu novoročních oslav v centru města najati uprchlíci z Afriky, Sýrie a Afghánistánu. Podmínkou bylo zvládnutí německého jazyka na základní úrovni. Zdroj: parlamentnilisty.cz

Běženci si s sebou měli vzít i teplé oblečení. O bezpečnost se měli starat v přepočtu za 135 korun za hodinu. Někteří vydrželi na svých místech hodinu či dvě a pak utekli. Někteří sice hlídali přidělená místa, ale opili se tak, že nebyli k použití. A mnozí z nich si jen vzali plat a zmizeli. Jako první o tom informoval německý bulvární deník Bild.  O tom, že budou na ostrahu ve městě najati uprchlíci, mělo být rozhodnuto už 7. září 2015. 

V historickém centru města bude letos hlídkovat kolem 1500 policistů. To je asi desetkrát více než v minulém roce. 

Důsledky tohoto jednání se projevily v okamžiku, kdy se především uprchlíci ze severní Afriky rozhodli obtěžovat a okrást několik stovek žen. V okolí kolínského nádraží se tehdy situace vymkla z rukou. 

Vyšetřování sexuálních útoků v Kolíně nad Rýnem? Polovina trestních řízení byla zastavena pro "nedostatek důkazů"

Tagy článku