Ostrahu obchodu v Brně ohrožoval zloděj nožem. Policie hledá pachatele

Ostrahu obchodu v Brně ohrožoval zloděj nožem. Policie hledá pachatele
Autor: Policie České republiky – KŘP Jihomoravského kraje|Popisek: Zloději v obchodě v Brně
28 / 10 / 2014, 10:30

28.10.2014 / Pracovník bezpečnostní agentury v Brně chytil v polovině září zloděje při krádeži v obchodě. Pronásledoval je až na ulici, chytil je, ale další na něj ale vytáhl nůž a všichni utekli. Policie až po měsíci a půl žádá veřejnost o pomoc.
Zdroj: Policie České republiky – KŘP Jihomoravského kraje

Pracovník ostrahy obchodu na Malinovského náměstí v Brně si při službě všiml dvojice mladých lidí, která se vydala nakoupit, ovšem zaplatit nehodlala.
Muž s dívkou si vybrali kávu, sprchový gel a čokoládovou tyčinku a rychle prošli kolem pokladen. Venku se pak dali na útěk. Ostraha je dostihla až v taxíku v Benešově ulici, který zastavila. Tam se muži z ochranky podařilo zadržet ženu, která u sebe měla kradené věci, komplic se dal na útěk.
Vzápětí se ale vrátil na místo spolupachatel. Na ostrahu namířil nůž a nekompromisně vyžádal propuštění ženy. Strážný vzhledem k pochopitelné obavě o své zdraví pachatelku pustil.

Přestože z krádeže v prodejně existuje poměrně kvalitní videozáznam, kriminalisté dosud povedenou dvojici nedopadli.  Je s podivem, že policie žádá veřejnost o pomoc až po měsíci a půl. 

Zloději v Brně

Zloději v Brně

Pokud by vám byl někdo z dvojice povědomý, obraťte se na kriminalisty prostřednictvím tísňové linky 158. 

Psali jsme také:

Roste počet vloupání do chat a chalup - zatím skoro tři tisíce se škodou přes 52 milionů

Odhalena organizovaná banda zlodějů aut. Policie "kradla" auta zpět a vracela je majitelům

Jak se účinně ochránit před kapesními zloději

Oběti zločinu na území ČR a pátrání po osobách a věcech

Kde v ČR se musíte nejvíc bát o své zdraví, život i majetek

Nárůst krádeží vloupáním do rodinných domků, drogové, majetkové i hospodářské kriminality

V loňském roce došlo k nárůstu trestné činnosti

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace