Ostravský soud zastavil stíhání exšéfa Krajského soudu v Brně

Ostravský soud zastavil stíhání exšéfa Krajského soudu v Brně
Autor: Pavel Ševela|Popisek: Justiční areál v Brně
30 / 12 / 2014, 17:00

30.12.2014 / Krajský soud v Ostravě zastavil trestní stíhání bývalého šéfa Krajského soudu v Brně Jaromíra Pořízka kvůli předražené stavbě brněnského justičního areálu.
Zdroj, autor: ČTK, epravo, foto: Pavel Ševela

Soud rozhodl při neveřejném zasedání, řekl ČTK jeho mluvčí Dalibor Zecha. Soudce Pořízka vinil státní zástupce ze zneužití pravomoci veřejného činitele, porušování povinností při správě cizího majetku a porušování závazných pravidel hospodářského styku.

Ostravský senát se případem zabýval 17. prosince v neveřejném projednání obžaloby. Důvody, proč se tak senát krajského soudu rozhodl, odmítl komentovat. Rozhodnutí ještě není pravomocné a může proti němi podat stížnost státní zástupce.
    
Dlouholetého šéfa brněnského krajského soudu Pořízka kriminalisté obvinili na podzim roku 2012.     
Stavba brněnského areálu měla podle předpokladů z roku 2005 stát 805 milionů korun. Po přesném vyčíslení nákladů cena vzrostla na 1,674 miliardy korun, tuto investici schválilo i ministerstvo spravedlnosti. Celkové náklady ale nakonec dosáhly 1,938 miliardy.

Pořízek, který byl stíhán výhradně kvůli stavbě budovy pro státní zastupitelství, své pochybení vždy odmítal. Uvedl, že při stanovení prvotní částky nebyly známy všechny údaje z dokumentace, například napojení na dopravní infrastrukturu či na sítě. 

Psali jsme také: 

Policista nesmí použít zbraň ke své sebeobraně? Ano, ale nesmí střílet.

Policie vám může do počítače nasadit červa. Nevíte o tom a nikdy se to nedozvíte

Bude český stát dál chránit zločince, nebo ty, kteří je pomáhají odhalit?

Průlomové rozhodnutí Nejvyššího soudu!

Zásah do nezávislosti justice!

Omluva Petru Lessymu za nezákonné trestní stíhání

Zničený život - spravedlnost po česku

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace