Ostrý spor o Adama a Evu na muslimské škole. Učitelka skončila na dlažbě

Ostrý spor o Adama a Evu na muslimské škole. Učitelka skončila na dlažbě
Autor fotografie: flickr.com (CC BY 2.0) |Popisek: Adam a Eva
05 / 04 / 2017, 16:00

Náboženský střet o Adama a Evu ,,otřásl" muslimskou základní školou v New Yorku.

Kuriózním sporem, který původně začal ,,nevinně", vygradoval střet učitelky a jejích žáků na soukromé muslimské škole ve čtvrti Woodside v New Yorku. Na konci sporu skončila učitelka na dlažbě.

Britská pedagožka Nina Kossmanová, která na škole působila, v jedné hodině prohlásila, že biblický Adam nebyl skutečný. Poznamenala, že judaismus, křesťanství i islám společně sdílí tento mýtus, aby pomáhaly šířit toleranci mezi jednotlivými vírami. Kossmanová si pak dětem dovolila ukázat Adama a Evu nahé bez fíkového listu, na což žáci reagovaly značně pobouřeně. Po této hodině však zřejmě Kossmanová ještě netušila, co svým svérázným výkladem způsobí.

Druhý den se ve škole objevili někteří rodiče dětí a protestovali proti tomu ,,vadnému" obsahu, kterým se Kossmanová na hodině prezentovala. Zástupce školy prohlásil, že rodiče byli v šoku a velmi rozzlobeni. Tento tlak pak následně vedl k vyhazovu učitelky, která s ním zásadně nesouhlasí. Kossmanová k incidentu ve škole řekla, že začal celkem nevinně, ,,genderovou" diskusí.

Jedna ze žákyň v hodině řekla, že dívky jsou stejně důležité jako chlapci, protože bez dívek by nebyli žádní chlapci. Pak se žákyně obrátila na Kossmanovou a zeptala se jí, zda všichni lidé ,,pocházejí" z ženina lůna. Učitelka souhlasila až na jednu výjimku - biblického Adama, který se z ženina lůna nenarodil. Poté prohlásila, že příběh o Adamovi a Evě i o prvním hříchu jsou smyšlené. S tím ovšem nesouhlasil jeden z chlapců, který prohlásil, že Adam  přece skutečný byl. Kossmanová se pak ocitla ,,pod palbou" nesouhlasných dotazů svých žáků, čímž tento incident začal.

Kossmanová po svém nuceném odchodu prohlásila, že nic podobného ještě nezažila, i když předtím působila na různých náboženských školách. Sama sebe však označuje jako osobu, která v Boha nevěří.

 

související: Americká základní škola vnucuje žákům islám, křesťanství a Bibli zakazuje

 

Zdroj: nypost.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.