Otec oběti listopadového atentátu v Paříži zažaloval Twitter a Facebook

Otec oběti listopadového atentátu v Paříži zažaloval Twitter a Facebook
Autor fotografie: redakční databáze|Popisek: facebook
18 / 06 / 2016, 17:30

Podle Reynalda Gonzaleze měly mít sociální sítě podíl na růstu Islámského státu.

Reynaldo Gonzalez zažaloval sociální sítě Facebook, Twitter a Google. Měly podle něho poskytovat významnou materiální pomoc teroristům z Islámského státu. Gonzalezova dcera Nohemi byla jedinou Američankou, která zahynula při listopadových atentátech v Paříži, při nichž zemřelo 130 lidí.

Gonzalez zažaloval společnosti provozující sociální sítě v úterý u soudu v Kalifornii. V předmětné žalobě je uvedeno, že tyto společnosti ,,vědomě povolily" Islámskému státu rekrutovat nové bojovníky, vydělat peníze na teroristické operace a šířit extremistickou propagandu skrze mediální služby, které sociální sítě poskytují.

V žalobě se dále píše, že bez žalovaných společností, jimiž jsou Facebook, Twitter a Google (YouTube), by tak prudký růst Islámského státu během několika minulých let, který se stal mezitím nejvíce obávanou teroristickou organizací, nebyl možný. Materiální podpora uvedených společností pak napomohla k rozkvětu Islámského státu a provést mnoho atentátů včetně toho z Paříže, kde zemřela i Gonzálezova dcera Nohemi.

Žaloba, kterou podal tento týden Gonzalez, je podobná té, již podala v lednu tohoto roku vdova po Američanovi, který zemřel při atentátech v Jordánsku. Na policejní tréninkové centrum zaútočil Islámský stát a Tamara Fieldsová obvinila Twitter z podpory této organizace, která mimo jiné zahrnovala šíření propagandy a získávání nových rekrutů pro Islámský stát.

 

Zdroj: cbsnews.com

Tagy článku