Otec střelce z Orlanda v minulosti údajně vyjádřil podporu Tálibánu

Otec střelce z Orlanda v minulosti údajně vyjádřil podporu Tálibánu
Autor fotografie: redakční databáze|Popisek: teroristé
13 / 06 / 2016, 18:30

Otec střelce z amerického Orlanda Seddique Mateen měl ve svých pořadech uveřejněných na kanálu Youtube podporovat extrémistické hnutí.

Otec Omara Mateena Seddique měl podle listu Washington post vyjádřit podporu afghánskému Tálibánu. Washington post se odvolává na překlady pořadu ,,Durand Jirga show", kde Seddique Mateen vystupoval. V jednom videu na kanálu Youtube měl pronést slova, která právě podporují Tálibán.

Pokus zmírnit zjitřené emoce a protimuslimské nálady po útoku v Orlandu se mu však rozhodně nepodařil, protože v pondělí na Facebooku napsal, že jeho syn „neměl útočit, protože homosexualitu potrestá sám Bůh. Není to úkol pro jeho služebníky“. Zdroj: novinky.cz

Kromě Omara Mateena, který zabil v orlandském gay klubu 50 lidí, se nyní do hledáčku dostává jeho otec Seddique. I když bezprostředně po masakru litoval tohoto bezprecedentního činu a jménem svého syna se za něj omluvil, podle Washington post je tomu možná jinak.

V jednom pořadu na kanálu Youtube měl Seddique Mateen pronést slova, která podporují Tálibán:

,,Naši bratři ve Vazíristánu (v Pákistánu), naši bojovníci v hnutí Tálibán a národním afghánském hnutí Tálibán jsou nyní na vzestupu."

S názorem, že otec orlandského střelce tíhne k extrémistickému hnutí však nesouhlasí Qasim Tarin, který vystupoval dříve v pořadech Seddiqa Mateena. Vyloučil, že by někdy vyjádřil podporu Tálibánu či jinému teroristickému hnutí, protože byl vždy ,,absolutně" proti nim.

Zdroj: dailycaller.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace