Oto Biederman: Zavraždil pět bezbranných lidí jehlicí, samopalem, nožem a revolverem. Plnil jen rozkazy, protože chtěl sex

Oto Biederman: Zavraždil pět bezbranných lidí jehlicí, samopalem, nožem a revolverem. Plnil jen rozkazy, protože chtěl sex
Popisek: Oto Biederman
28 / 06 / 2018, 18:00

Oto Biederman jako nájemný vrah zabil pět lidí, většinou na objednávku „Muže ve fialovém saku“, svého šéfa Ivana Vrábela v roce 1995. Tato skupina, v níž byl Biederman „katem“ proslula pod názvem Kolínský gang.

Biederman se vyučil v oboru lihovarnictví, ale vždycky ho zajímaly hlavně zbraně a bojová umění. Proto pověsil lihovar na hřebík a nechal se najmout jako člen ochranky bezpečnostní agentury SAFE-GUARD. Tu vedl „muž ve fialovém saku“ Ivan Vrábel.

psali jsme: Ed Gein: Řezal ženám obličeje a nosil je jako masku. Z jejich kůže si šil šaty, aby se podobal své zesnulé matce

Motivem Biedermanových vražd bylo výhradně plnění rozkazů, pocit, že je rebel a peníze, které hodlal utratit za prostitutky. V 17 letech měl poměr s o 13 let starší ženou. Zakládal si na tom, že je „nadsamec“.

Svou první vraždu spáchal Bidederman na Václavském náměstí v obchodním domě Krone (na rohu Jindřišské). Vrábelova agentura měla obchodní dům na starosti. V létě 2013 se vydal Biederman se dvěma dalšími strážnými v uniformě vyloupit trezor. Ve vrátnici umlátili vrátného obuškem a Biederman ho ubodal jehlicí. Několik desítek ran v těle oběti média zpočátku považovala se „střelbu z brokovnice“. Ukradli tři miliony korun, Biederman dostal 200 tisíc. To byla částka, kterou bylo možné utratit za zábavu (prostitutky, whisky) během týdne, což Biederman i udělal.

psali jsme: Ted Bundy: Zamilovaný vrah v lyžařské kukle se zářnou budoucností v politice. Zabil a znásilnil 30 dívek podobných jeho první lásce

Druhou vraždu spáchal v roce 1995, do kterého spadají i další tři jeho vraždy. Obětí byl majitel malé výrobny rukavic. Ten se, moula, chlubil, že se chce odjet do USA a má za tímto účelem doma v trezoru hodně peněz. Klíče prý nosí u sebe. Biederman se dvěma komplici ho vylákali na kulečník. Cestou zastavili na parkovišti, kde ho Biederman střelil revolverem do hlavy a do srdce.

Klíče zastřeleného nenašli, jen pár tisíc a sadu vrhacích nožů. Trezor tedy následně ukradli, rozřezali a našli v něm jen drobné.

Třetí obětí byl pumpař, kterého zřejmě Biederman původně ani nechtěl zastřelit, ale stalo se. Ukradli 30 tisíc, které ještě téže noci prohýřil Biederman s prostitutkami.

psali jsme: Michael Kutílek: V převleku za policistu mumlal satanistická zaklínadla a bodal a bodal, zatímco dívky chroptěly. Prozradilo ho autíčko v ruce dítěte

Čtvrtou obětí byl Biedermanův komplic Pavlíček, který se s ním podílel na vraždě majitele výrobny rukavic, co chtěl odjet do USA. Motivem byly pozemky u Prahy, které Pavlíček zdědil, a jeho šéf Vrábel je od něj chtěl koupit. Biederman Pavlíčka u sebe doma rozstřílel samopalem a zakopal nedaleko.

Poslední Biedermanovou obětí byl obchodník s barevnými kovy. Toho zabil Biederman na pokoji v hotelu Apollo ve Valašském Meziříčí, když ho bodl zezadu do břicha.

Na stopu Kolínského gangu přivedl policii červený renault, kterým Biederman a spol. jezdil. Zatýkání byla monstr-akce pomocí vrtulníků. Biederman dostal v roce 1999 doživotí, Vrábel 24,5 roku (za pár let je venku), další čtyři členové gangu kolem 13 let, tedy už jsou na svobodě.

Nepřehlédněte na Security magazínu: Technologie - nejnovější ,,vychytávky" ze světa vědy a techniky. Od futuristických zbraní až po bojové drony. S námi víte více

 

Autor: hop

Tagy článku