Otřesná vražda židovské ženy ukazuje na nezvládnutý problém imigrace a multikulturalismu ve Francii

Otřesná vražda židovské ženy ukazuje na nezvládnutý problém imigrace a multikulturalismu ve Francii
28 / 03 / 2018, 11:00

Brutální vražda židovské ženy Mireille Knollové otevřela naplno otázku bujícího antisemitismu ve Francii. Ten byl vyvolán nezvládnutou imigrační vlnou a ideologií zdánlivě funkčního multikulturalismu.

85letá Mireille Knollová byla Židovka, která jen těsně unikla transportu do vyhlazovacího tábora. Bohužel nepřežila mimořádně brutální útok, který se stal v jejím pařížském bytě. Její vražda je důkazem sílícího antisemitismu v této zemi, který je však již staršího data a nepochybně souvisí s nezvládnutým multikulturalismem a imigrační vlnou, v níž se ,,skrývali" i  nemálo náboženských fanatiků.

psali jsme: Kritici multikulti jsou "nepřáteli státu". Je v Evropě ohrožena svoboda slova?

To má ze následek pokračující emigraci mnoha francouzských Židů do Izraele, protože se ve své zemi již bojí o svou bezpečnost. Mnoho francouzských Židů poukazuje na stále se množící konflikty s Araby, kteří vyvolávají fyzické potyčky a jejichž agresivita a nesnášenlivost roste. A čím dál víc Židů si stěžuje na to, že atmosféra ve Francii začíná být prudce antisemitská. 

Případ zavražděné Mireille Knollové dokazuje, že se Francie v průběhu minulých let nezvládla vypořádat s imigrační vlnou, v níž byli také lidé hlásící otevřenou nenávist vůči jiným náboženstvím, a kteří ji chtějí vykonávat v praxi. Čím dál více je rovněž zřejmější fakt, že příčinou této nenávistné protižidovské atmosféry jsou zejména někteří muslimští migranti, kteří Židy nenávidí. Na to doplatila nejen Knollová, ale také jiná ortodoxní židovka Sarah Halimiová, kterou vyhodil z okna neznámý pachatel. V tomto případě se stal podezřelým její muslimský soused.

psali jsme: Pane premiére, vážená vládo, prosím Vás, zkuste používat hlavu!

Francie tak sklízí velmi trpké ovoce neschopnosti svých politických představitelů, kteří dlouho imigrační vlnu neřešili a zaklínali se přitom multikulturní ideologií, která podle nich byla v praxi životaschopná a navíc pro Francii obohacující. Je tomu však  přesně naopak, pogromistické protižidovské nálady ve Francii jsou realitou a zároveň drsným vzkazem stávající francouzské politické garnituře: Tak dlouho jste imigrační vlnu přehlíželi, až kvůli vám nyní umírají lidí, a hlavně Vaši židovští spoluobčané. A může být bohužel ještě hůř.

Nepřehlédněte na Security magazínu:  Defence - tanky, lodě,  letadla, obrněné vozy. Jaké jsou nejnovější trendy ve zbrojním a obranném průmyslu? S námi víte více

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.