Otřesná výpověď o situaci v Calais. Na vozidla nemilosrdně útočí gangy ozbrojených imigrantů

Otřesná výpověď o situaci v Calais. Na vozidla nemilosrdně útočí gangy ozbrojených imigrantů
Autor fotografie: Flickr.com, (CC BY-SA 2.0), Trollman Capote|Popisek: Calais, le 17 juin 2015
03 / 09 / 2016, 12:00

Ozbrojení imigranti v Calais přepadli vůz britské jezdkyně na koních. "Situace se hodně zhoršila. Nejezděte v noci přes Calais," varuje.

Britská akrobatická jezdkyně Lucy Phillips se svěřila s otřesným zážitkem z cesty do Británie přes francouzský přístav v Calais. "Už nikdy to nechci zažít! Varuji před jízdou v noci přes Calais!"

Phillips se vracela v noci 22. srpna kolem půl druhé ráno se svými rodiči z mistrovství světa ve Francii. V autě převážela i svého závodního koně. Před terminálem v přístavu v Calais podle jejího svědectví vyskočila před jedoucí vozidlo z křoví skupina asi deseti maskovaných migrantů, kteří je donutili zastavit. Silnice byla zablokována pokácenými stromy a útočníci s tyčemi a pálkami obklíčili auto a okamžitě se vrhli na dveře a okna a chtěli se násilím dostat dovnitř. Rozbili okno spolujezdce a pokusili se dostat i do nákladového prostoru. Její rodiče byli zranění v obličeji i na rukách, byli celí zalití krví.

Francouzská policie sice po chvíli přijela, ale útočníky jenom rozehnala, nikoho z nich nezatkla.

Phillips uvedla pro britské deníky: "Bylo to děsivé a zdá se mi, že se situace během posledních několika měsíců hodně zhoršila. Je to strašné, oni už neútočí jen na velké nákladní automobily, je jim to úplně jedno. Dříve jsem je viděla pobíhat kolem silnice, ale nikdy neblokovali silnice ani se nechovali násilně. Teď je to jiné. Nechci lidi strašit, ale při cestě zpátky do Británie buďte hodně opatrní, rozhodně nejezděte v noci!" Zdroj: horseandhound.co.ukdailymail.co.uk

Řidiči, kteří pravidelně využívají francouzského přístavu tvrdí, že se migranti uchylují ke stále zoufalejším a drsnějším způsobům, jak se dostat do Velké Británie. Každou noc gangy afrických a asijských běženců blokují silnice s cílem zpomalit nebo zastavit projíždějící vozidla, aby na ně mohli naskočit. Proti řidičům používají motorové pily, nože, tyče nebo pálky.

Následující video pořídil řidič polského kamionu letos 26. srpna, video má už přes 740 tisíc shlédnutí:

 

 

 

 

Tagy článku