Otřesný příběh: Matka zabila své dítě a dvě vážně zranila, protože její ženatý milenec chtěl bezdětnou partnerku

Otřesný příběh: Matka zabila své dítě a dvě vážně zranila, protože její ženatý milenec chtěl bezdětnou partnerku
Popisek: Diane Downsová
04 / 03 / 2018, 18:00

Ten brutální čin otřásl v roce 1983 celou zemí. Diana Downsová (tehdy 28) se pokusila zabít své tři děti, protože její milenec chtěl bezdětnou partnerku. Jedno dítě zastřelila, dvě vážně zranila.

Po střelbě je odvezla do nemocnice v Oregonu. Policie zjistila, že jela velmi pomalu. Její nestarší dcera (8) zemřela ještě v autě, prostřední (7) ztratila tolik krve, že měla srdeční zástavu, nejmladší syn (3) byl paralyzovaný poté, co mu kulka zasáhla páteř.

Policii přišlo při vyšetřování divné, že bylo auto celé od krve, zatímco na Downsnové nebyla jediná kapka. To mimo jiné svědčilo o tom, že se své děti nepokoušela oživovat.

Diane Downsová

Diane Downsová se svými dětmi

V nemocnici bylo zaměstnancům divné Dowsnové zvláštní chování, byla prý nezvykle klidná. Ještě z nemocnice telefonovala svému milenci, který měl zvláštní jméno: Robert Knickerbocker.

psali jsme: Zrůda Wuornosová: Prostitutka, která zmlátila manžela jeho holí a vraždila své zákazníky

Seznámili se v práci, kde prý měl ženatý Knickerbocker několik tajných poměrů s kolegyněmi. Downsová podle svědků doufala, že když své děti zabije, její ženatý milenec se rozvede a ožení se s ní.

Rok před smrtí porodila dítě, které odnosila manželskému páru. Za tuto službu dostala 10 tisíc dolarů. Těhotná byla dokonce i během soudního procesu, ale nikdy neprozradila, kdo je otec dítěte.

U soudu se Downsová hájila tím, že se jí do auta vloupal neznámý útočník s cílem ho ukrást. Zahájil střelbu na děti, ale jí ho podařilo zahnat. Pak prý „spěchala“ do nemocnice.

Ještě během soudního procesu se stav prostřední dcery Cheryll zlepšil tak, že mohla vypovídat. Podrobně popsala, že to byla její matka, kdo na ní její sourozence střílel.

psali jsme: Strašlivý příběh Marthy Wise: Otrávila arsenikem 17 členů rodiny, protože bránili její lásce

Downsová dostal 50 let vězení, kde je dosud, protože jí později prodloužili trest kvůli pokusu o útěk. Trvá na své nevinně. Dvě děti, které přežily, adoptoval státní prokurátor, který ostře sledovaný případ řešil. Nejmladší syn je dosud upoután na invalidní vozík, je ochrnutý od krku dolů.

Před zatčením pracovala Downsová na poště. Byla rozvedená. Během studií ji vyloučili kvůli promiskuitnímu jednání. Svůj nevázaný sexuální život obhajovala tím, že ji v dětství údajně zneužíval otec, což se ovšem nikdy nepotvrdilo.

Na svobodu bude propuštěna zřejmě v roce 2020, to jí bude 65 let.

Nepřehlédněte na Security magazínu: Historie - vnímáme dějiny v souvislostech a nadhledem. Sledujte nejdůležitější okamžiky historie. S námi víte více

 

Autor: hop

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.