Otřesný případ: Matka zabila sebe a dvě děti ze msty k jejich otci, tvrdí dívka, která přežila

Otřesný případ: Matka zabila sebe a dvě děti ze msty k jejich otci, tvrdí dívka, která přežila
29 / 10 / 2019, 17:30

Matka za volantem, vzadu sedí dvě malé děti, sestry (†4 a †6). Na silnici u Liberce se proti nim vynoří popelářský vůz. Je 25. října. Ve stejný den dostala matka nařízení soudu, že jsou obě svěřeny do péče otce. Předtím napsala SMS svému současnému partnerovi: „Miluji tě.“

„Strhla řízení pod kola protijedoucího popelářského vozu, mnohokrát nám říkala, že udělá,“ říká dcera řidičky Mája H., která ve voze nebyla. Svou mrazivou zpověď nahrála koncem října na Facebook. Nahrávka měla obrovský ohlas.

Řidička a jedno dítě jsou na místě mrtvé, druhé umírá při převozu do nemocnice. Přeživší dcera Mája je přesvědčena, že šlo o sebevraždu a dvojnásobnou vraždu.

Mája Hanousková (19) ve své výpovědi viní matku ze strašlivého činu. Vychází najevo, že matka dlouhodobě usilovala o likvidaci otce dětí, když ho křivě obvinila z domácího násilí a znásilnění obou dcer. Děti byly po vleklých soudních sporech svěřeny do péče otce.

                                   

„Podle mého názoru (matka) neunesla to, když jí přišlo konečné rozhodnutí soudu, že děti jsou svěřeny do péče otce, a on si pro ně tedy může přijet. A dopadlo to tak, jak to dopadlo,“ říká Mája Hanousková.

Mája vypovídá, že její matka byla psychicky nemocná, že na to dlouhodobě upozorňovali sociálku OSPOD, ale ta byla výhradně na 

její straně. Je tu i možnost, že nešlo o žádnou poruchu, ale obyčejnou hysterii, vyvolanou bojem o děti.

Příbuzní matky naopak tvrdí, že ji její tehdejší manžel, kterému pak byly děti svěřeny do péče, ponižovala a bil. Začíná bitva o výklad toho, co se vlastně stalo.

V každém případě je tento děsivý případ je jen špičkou ledovce. Matky stále častěji v boji o děti zneužívají úřadů, když při rozvodovém řízení beztrestně obviňují otce dětí ze zrůdných činů, jako pohlavní zneužívání dětí. To je vyšší stupeň udání z domácího násilí.

"Ze své praxe vím, že 95 % žen si svá obvinění vymýšlí," říká klinický psycholog PhDr. Vladimír Fiedler.

Není to tak dlouho, co Českem otřásl děsivý případ, kdy Romana Zienertová (44) zavraždila všechny své děti. Davídka (†8) a Romanku (†2 měsíce) udusila a Elišku (†5) s Lukáškem (†2) ubodala. Pak se pokusila o sebevraždu. Při výslechu vypověděla, že se chtěla pomstít otci dětí, který ji opustil.

Sociálka (OSPOD) je v drtivé většině případů na straně matek, nehledě na okolnosti, často je jedno, zda jde o narkomanky, prostitutky, nebo psychicky narušené ženy. Vše se odehrává pod praporem svatého spojení matka = dítě.

Na tento předpoklad jsou nabaleny stovky neziskových organizací, různých odborníků a poraden, které inkasují od státu stovky milionů ročně. Vše je postaveno na pouhém zdání, že se masově odehrává cosi, jako domácí násilí.

„V naší sexuologické agendě znepokojivě přibývá případů, kdy se obvinění z pohlavního zneužívání, vznesené s minimem reálných důkazů, stává prostředkem k vyloučení styku obviněného otce s dítětem,“ uvedl na nedávné konferenci v Praze sexuolog Jaroslav Zvěřina.

Ženě, která křivě obviní manžela z pohlavního zneužívání, nehrozí žádný trest. Pokud má smůlu, dostane podmínku. Mezitím - než se vše vyšetří - se však u ní dítě "zvykne", což je argument k vyloučení křivě obviněného táty z výchovy.

Jde o obrovský celospolečenský problém, který se týká 30 tisíc dětí ročně: 29 tisíc z nich je svěřeno do péče matek. Tím jsou děti nejen připraveny o otce - díky výlučně maternalistickému prostředí z nich vyrůstají jiní lidé, než by se z nich stali v normální rodině.

Jen pro představu, tato strašlivá proměna se týká přibližně 100 dětí denně, což je pět školních tříd. Důsledky nese již tato a plně padne na další generaci.

Statistiky, kolik žen připraví děti o život ročně kvůli soudním sporům o výchovu neexistují.

Stát selhává ve své podstatě.

 

Autor: hop

Tagy článku