"Ozbrojen a nebezpečný"- v Texasu sílí protimuslimské nálady

&quote;Ozbrojen a nebezpečný&quote;- v Texasu sílí protimuslimské nálady
Autor fotografie: YouTube/screenshot|Popisek: "Ozbrojený a bdělý: ve strachu z muslimského povstání v Texasu"
29 / 05 / 2016, 17:15

Američané se připravují na boj s radikálními islamisty. Muži ozbrojení střelnými zbraněmi na videu kanálu Al Jazeera varují muslimy...

Reportérka Tania Rashid na videu zpovídá Davida Wrighta- člena skupiny, která si říká BAIR (The Bureau of American-Islamic Relations, Předsednictvo pro americko-islámské vztahy). Název skupiny parafrázuje oficiální název pro CAIR (The Council on American-Islamic Relations, Radu pro americko-islámské vztahy). Pobočka této muslimské organizace na Floridě si v loni v září stěžovala na výrobu taktické pušky AR-15 "pro křesťanské křižáky. Islámisté jí prý podle výrobce nevezmou do ruky, je nečistá."

Video pod názvem "Ozbrojený a bdělý: strach z muslimského povstání v Texasu" má za tři dny přes 112.000 shlédnutí. Zdroj: dallasnews.com

V rozhovoru říká Wright "Spousta z nás má na kulkách prasečí krev nebo jsou potřené slaninou, tak když se strefíme do muslima, půjde rovnou do pekla," a ukazuje náboj, "To je to, co na ně platí."

Na videu se představují členové skupiny v maskáčích, střílejících na železničním mostu. Wright a celá jeho skupina se zúčastnila několika protestů proti radikálnímu islámu, i akcí proti syrským uprchlíkům přicházejících do USA. Demonstrovali před Islámským centrem v Irvingu, Národní islámskou mešitou v Jižním Dallasu a před mešitou v Richardsonu.

FBI v úzkých - nezvládá obrovský nárůst sympatizantů IS

Reportérka říká, že se skupina připravuje na to, co nazývají "Arabské povstání", protože věří, že do ulic Texasu vtrhnou tisíce muslimů.

"Protest se může velmi snadno změnit v pouliční boj. A my se na to připravujeme," tvrdí Wright. "Pokud se dostaneme do situace tzv. Arabského jara, a to se může stát, protože je u nás hodně radikálních muslimů, a jestli se všichni najednou rozhodnou a vyjdou do ulic.... tak se bude bojovat."  

Wright také zmiňuje nezdařený útok na Curtis Culwell Center ve svém rodném městě Garlandu, kde dva ozbrojení muži zaútočili na budovu, kde probíhala vernisáž kreseb, zobrazujících proroka Mohameda. Oba útočníci byli tehdy zabiti a hlídač byl zraněn. K zodpovědnosti za útok se přihlásil takzvaný islámský stát. 

K teroristickému útoku v Texasu se hrdě přihlásil islámský stát

Podle reportérky útoky IS především v Evropě vyostřily již tak napjaté vztahy ve společnosti a Rashid připomněla, že protimuslimská rétorika se už také "vplížila do politické rétoriky".

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace