Ozbrojenci podnikli útok na bahrajnské vězení. Zabili jednoho policistu a osvobodili ostatní vězně

Ozbrojenci podnikli útok na bahrajnské vězení. Zabili jednoho policistu a osvobodili ostatní vězně
Autor: Flickr.com|Popisek: vězení
02 / 01 / 2017, 16:00

Po mužích, kteří vtrhli do vězení Jau, které se nachází na jihu hlavního města Bahrajnu Manáma pátrají zvláštní bezpečnostní jednotky.

V neděli to potvrdil na twitteru ministr vnitra šajch Chálid bin Ahmad Chalífa. Ministerstvo vnitra však zatím neuvedlo přesný počet vězňů na útěku ani počet útočníků, kteří věznici přepadli.

Policejní ,,štvanice" je namířená jak proti ozbrojencům, tak proti uprchlým vězňům, kteří při útoku uprchli.

Loni odsoudil bahrajnský soud 57 mužů k patnáctiletým trestům za to, že se podíleli na výtržnostech v problémové věznici Jau, jež přerostlo v povstání. To musely zlikvidovaly bezpečnostní jednotky za použití slzného plynu a dalších donucovacích prostředků.

Související:

Desítky mrtvých během vzpoury v mexické věznici

 

Zdroj: aljazeera.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace