Ozbrojené čínské plavidlo proniklo do japonských teritoriálních vod

Ozbrojené čínské plavidlo proniklo do japonských teritoriálních vod
Popisek: Ilustrační foto
27 / 12 / 2015, 08:45

Japonské úřady řekly, že v sobotu poprvé vplulo ozbrojené čínské plavidlo pobřežní stráže do výsostných vod ostrovů, o které vedou obě země spory.

Japonská pobřežní stráž oznámila, že loď vyzbrojená něčím co vypadalo jako čtyři dělové věže, byla jedním ze tří čínských plavidel pobřežní hlídky, která byla spatřena v v japonských vodách v oblasti Východočínského moře. Byla jediná, která byla ozbrojena.

Čínské lodě plují pravidelně kolem sporných ostrovů, známých jako Senkaku v japonštině a Diaoyu v čínštině. Ale představitel japonské pobřežní stráže Nanako Uehara uvedl, že to bylo poprvé, kdy ozbrojená čínská loď byla spatřena v japonských vodách.

Všechny tři lodě už opustily oblast.

Zdroj: Military Times

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.