Ozbrojenec, který útočil před Louvrem, je Egypťan. Policie potvrdila, že šlo o akt terorismu

Ozbrojenec, který útočil před Louvrem, je Egypťan. Policie potvrdila, že šlo o akt terorismu
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: Louvre
04 / 02 / 2017, 07:30

Útočník, který včera chtěl ozbrojený mačetou vtrhnout do slavného Louvru a předtím napadl francouzské vojáky, je devětadvacetiletý Egypťan Abdullah Reda al-Hamany.

Do Francie se dostal na jednoměsíční turistické vízum, které mu bylo vydáno v Dubaji. to, že je občanem Egypta, již včera odpoledne potvrdil i egyptský ministr vnitra.

Šéf pařížské policie Michel Cadot řekl, že al-Hamany křičel při útoku Alláhu akbar. Zranil při napadení jednoho vojáka, jemuž způsobil mačetou tržné zranění na temeni hlavy. Cadot také potvrdil, že útok je považován za akt terorismu, za nějž jej označil i francouzský premiér Bernard Cazeneuve.

Cadot řekl novinářům, že policie zadržela ještě jednoho muže, který se choval podezřele, ale jeho zadržení prý bezprostředně nesouvisí s útokem al-Hamanyho. Francouzská policie zatím neví, zda se al-Hamany ucházel ve Francii o azyl či nikoliv.

 

psali jsme:

Střelba před slavným Louvrem: Voják zneškodnil útočníka, který chtěl vtrhnout s mačetou do muzea

 

Zdroj: independent.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.