Ozbrojenec s arzenálem zbraní vtrhl na novoroční večírek, zabil 12 lidí a pak i sebe

Ozbrojenec s arzenálem zbraní vtrhl na novoroční večírek, zabil 12 lidí a pak i sebe
Autor: Pixabay.com/cs|Popisek: pistole
03 / 01 / 2017, 11:00

Tragickou dohru měl večírek, na němž se v Brazílii slavil konec minulého roku.

Muž s pistolí, nožem, výbušninami a dalšími zbraněmi vtrhl do domu ve městě Campinas, kde se slavnost konala a zastřelil 12 lidí včetně své exmanželky a syna. Tři další lidí postřelil, čtyři lidé vyvázli nezraněni. Po krvavé lázni, kterou způsobil, pak obrátil zbraň proti sobě.

Čtěte také: Nejhorší střelba v historii USA si v Orlandu vyžádala 50 mrtvých

Ti, kteří masakr přežili, policii popsali, že muž přeskočil plot u domu, vyrazil dveře a ihned začal pálit do lidí, kteří mu přišli do cesty. Podle policie se útok odehrál těsně před půlnocí ze soboty na neděli.

Policejní vyšetřování zatím odhalilo totožnost šestačtyřicetiletého útočníka, který se měl živit jako laboratorní technik, a jehož měl k nepříčetnosti dovést rozchod s jeho bývalou manželkou.

I když je Brazílie známá vysokou kriminalitou, masová krveprolití jsou i podle policie v zemi vzácná.

 

Zdroj: reuters.com, bbc.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace