Ozbrojení Černí panteři v otevřené válce proti americkým policistům: "Nezahrávejte si s námi!"

Ozbrojení Černí panteři v otevřené válce proti americkým policistům: &quote;Nezahrávejte si s námi!&quote;
Autor fotografie: YouTube/screenshot|Popisek: Černí panteři na demonstraci ve Walleru
02 / 09 / 2015, 11:45

V USA vzrůstá rasové napětí a odpor radikálních rasistických skupin, nejnověji o sobě dala slyšet militantní skupina Černých panterů.

Členové radikální rasistické skupiny Černých panterů demonstrovali před věznicí v texaském Walleru a skandovali: "Bud přestanete s tím co děláte, nebo si na vás po setmění počkáme!" a "Myslíte si, že můžete beztrestně zabíjet naše sestry ?!"

Zdroj: BreitbartTexas

Černí panteři protestovali před věznicí, kde si vzala 13. července život Sandra Bland. Osmadvacetiletá afroameričanka se oběsila ve své cele na plastovém pytli na odpadky tři dny po svém zatčení. Policie jí totiž obvinila za napadení policejního důstojníka, který jí při dopravní kontrole vytkl, že při přejíždění z pruhu do pruhu nedala ukazatel směru. Její smrt sice byla prohlášena za sebevraždu, ale mnoho lidí, a zejména rodinní příslušníci, se domnívá, že okolnosti její smrti jsou víc než podezřelé. Podle nich je její smrt pokračováním policejního násilí a zneužívání moci ze strany policie proti afroamerických občanům.

Současně Černí panteři ve svých tvrdých prohlášeních vyhrožují, že proti policistům použijí stejné metody, jako třicetiletý černoch Shannon Miles, který v noci 28. srpna na benzínové stanici v texaském Harris County chladnokrevně a bezdůvodně zezadu zastřelil čtyřicetisedmiletého zástupce šerifa Darrena Gofortha, otce dvou dětí.

Mezitím, co  ten do svého hlídkového vozu tankoval,  přistoupil k němu Miles  a několikrát do něj vypálil z nelegálně držené zbraně. Potom ještě střílel do již bezvládného těla. Policie podle videokamer několik hodin poté dopadla právě Shannona Milese, kterého obvinila z "chladnokrevné a zbabělé vraždy". Podezřelý muž má na kontě řadu trestných činů včetně použití střelné zbraně. Jeho matka tehdy uvedla novinářům, že "její syn byl doma s ní a že je nevinný." 

Vůdce philadelphské sekce Nové strany černých panterů vyzval na festivalu africké kultury v roce 2009 černošskou komunitu k revoluci a vzpouře proti tomu, čemu sám říká bílá nadvláda. „Neustále prosíme bílé lidi o svobodu. Není divu, že nejsme svobodní! Váš nepřítel vás nemůže osvobodit, hlupáci! Chcete svobodu? Tak musíte nějaké bělochy zabít!“ prohlásil. 

Už v roce 2014, po zastřelení černošského mladíka bělošským policistou ve Fergusonu, členové skupiny Černí panteři pochodovali ulicemi Fergusonu. Policie se podle nich zaměřuje na černošskou mládež, k níž je mnohem přísnější a útočnější než k té bělošské. Oficiálně sice volají po spravedlivém procesu s policistou Darrenem Wilsonem, který černošského mladíka zastřelil. Neoficiálně strhávají dav a žádají mnohem víc. „Koho chceme? Darrena Wilsona! Jak ho chceme? Mrtvého!“ ozývalo se z davu. (Zdroj: Česká televize)

Údajný vrah Shannon Miles navštěvoval stejnou univerzitu jako Sandra Bland. A spekuluje se, že její zatčení a následná sebevražda by mohly hrát roli v důvodech vraždy zástupce šerifa.

YouTube, The Alex Jones Channel

YouTube, The Alex Jones Channel

Zdroj: infowars.com, BreitbartTexas

 

 

Tagy článku