Ozbrojení učitelé budou ve školách chránit děti před útočníky a teroristy?

Ozbrojení učitelé budou ve školách chránit děti před útočníky a teroristy?
Autor: Redakce|Popisek: Ilustrační foto
22 / 01 / 2015, 10:00

22.1.2015 / S opatřením pakistánských úřadů učitelé nesouhlasí.
Zdroj: Týden.cz

O masakru jsme psali v článku "Islamistický Tálibán zavraždil v Pákistánu nejméně 130 osob včetně dětí".

Místní úřady v pákistánské provincii, kde se útok stal, přišly s návrhem, aby učitelé mohli do škol nosit zbraně, a bránit se tak před případnými útoky teroristů. Učitelé ale upozorňují, že jejich úkolem je vzdělávat děti a ne se starat o bezpečnost.

Úřady oznámily, že zájemcům o zbraň z řad učitelů vydají licence a uvedly "Jde o to, aby se učitelé dokázali postavit útočníkům do doby, než dorazí pomoc..." (zdroj: tyden.cz)

Jedná se zřejmě o krajní a nouzové řešení, protože státní ozbrojené složky nejsou schopné zajistit bezpečnost na celém území Pákistánu. 

V této souvislosti je nutné zmínit, že útoky na děti ve školách jsou obrovským problémem na celém světě. Psali jsme o tom v článku "Dojde k dalšímu krvavému útoku ve škole? S největší pravděpodobností ano", kde naleznete videa z podobných útoků na školách.

A je vůbec možné se na podobný útok připravit? Mohou být ohroženy i naše děti?

Přečtěte si fakta a doporučení, která zazněla na odborné diskuzi ("Bezpečnost ve školách - jak dál? Řešení existuje")

Problematice zajištění bezpečnosti ve školách věnujeme letošní první číslo našeho magazínu, které vychází začátkem února. Dozvíte se nejen to, jak jsou skutečně zajištěny školy proti vniknutí cizích osob, ale i o technologických a organizačních řešeních, jaká se osvědčila v USA, Německu nebo Velké Británii.

Psali jsme také:

Návod americké FBI jak přežít útok šíleného střelce

Islamistický Tálibán zavraždil v Pákistánu nejméně 130 osob včetně dětí

Dojde k dalšímu krvavému útoku ve škole? S největší pravděpodobností ano

Bezpečnost ve školách - jak dál? Řešení existuje

ASIS CZ - diskuze o bezpečnosti škol u kulatého stolu

Bezpečnost škol po útoku ve Žďáru nad Sázavou

Kolik duševně nemocných se může změnit ve vraždící monstra?

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace