Ozbrojený lupič přepadl banku v pražských Vršovicích

Ozbrojený lupič přepadl banku v pražských Vršovicích
Autor fotografie: Policie ČR|Popisek: Poznáváte muže na fotografii?
24 / 12 / 2015, 09:15

Přišel si pro několik desítek tisíc korun. Policie po něm vyhlásila pátrání.

Banku v pražských Vršovicích „navštívil“ lupič. Pátrají po něm kriminalisté z Prahy IV. 

Přibližně v půl druhé odpoledne přijali operátoři linky tísňového volání 158 oznámení o loupežném přepadení banky v Moskevské ulici.

Zloděj v bance ve Vršovicích

Na místo okamžitě vyrazily prvosledové hlídky z řad pohotovostní motorizované jednotky a speciální pořádkové jednotky k okamžitému pátrání po pachateli.

Posléze si celou událost převzali do své kompetence specialisté stálé výjezdové skupiny a kriminalisté čtvrtého policejního obvodu.

Ti prošetřováním zjistili, že nedlouho před půl druhou přišel do banky přibližně pětapadesátiletý neznámý muž. Ten byl dle zaměstnanců oblečený do tmavé bundy, riflí a na hlavě měl černou kšiltovku.

Zloděj v bance ve Vršovicích

Běžně vypadající klient si řádně počkal ve frontě, a pak přistoupil k hotovostní přepážce, kde pokladní předložil lístek, či papírek. Na něm byl zachycen text, který avizoval, že pokud „klient“ nedostane veškerou finanční hotovost, je připraven použít zbraň. A tu měl skutečně u sebe, kdy ji po celou dobu třímal v levé ruce.

Na to konto mu pokladní vydala bankovky v celkové hodnotě několika desítek tisíc korun.

Lupič pak z banky odešel neznámo kam.

Kriminalisté z tohoto místa prosí širokou veřejnost o pomoc při pátrání. Pokud byste kdokoliv poznal muže zachyceného na záběrech bezpečnostních kamer, a znal jste jeho současné místo pobytu, či pohybu, předejte nám prosím tyto informace prostřednictvím linky tísňového volání 158.

Zdroj: Policie ČR, por. Mgr. Tomáš Hulan 23. 12. 2015

Tagy článku