Ozbrojený muž přepadl v Příbrami banku a drží rukojmí. Na místo jede zásahový tým

Ozbrojený muž přepadl v Příbrami banku a drží rukojmí. Na místo jede zásahový tým
28 / 12 / 2018, 15:30

Na náměstí v Příbrami přepadl neznámý muž banku a drží v ní několik rukojmí, údajně až devět. Na místo jede zásahová jednotka a vyjednavač, potvrdila policejní mluvčí.

Mluvčí policie dodala, že lupič chce podat nějaké trestní oznámení, další informace o jeho motivech či požadavcích zatím nejsou k dispozici. Kvůli zásahu policistů je uzavřeno náměstí T. G. Masaryka, na němž pobočka banky leží. Na místě jsou také středočeští záchranáři, kteří k bance poslali i vůz pro mimořádné události a mobilní operační středisko.

 

Oznámení o přepadení banky policie dostala kolem 14:30, na místě je zásahová jednotka a policejní vyjednavač. Podle policejní mluvčí pokračuje vyjednávání, jak dlouho bude trvat, zatím není jasné.

Náměstí TGM je podle zpravodaje ČTK na místě úplně uzavřeno, příjezdové ulice jsou ohrazeny policejními páskami, nesmí tam chodci ani auta. Policisté stojí s blikajícími vozy několik set metrů od něj a zastavují projíždějící vozy. Na místo se sjelo několik televizích štábů, fotografů a píšících novinářů, ani ti ale nesmí do blízkosti banky. Jinak je v okolí klid.

/AKTUALIZOVÁNO/ Policie zadržela muže, který dnes odpoledne přepadl banku v Příbrami. Všech osm rukojmí je podle policejní mluvčí v pořádku. Do budovy Unicredit Bank vnikl Útvar rychlého nasazení. Akce se obešla bez zranění.

 

Zdroj: ČTK

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.