Pád vrtuľníka si vyžiadal život štyroch policajtov

Pád vrtuľníka si vyžiadal život štyroch policajtov
Autor: Screenshot/Youtube
20 / 11 / 2016, 10:45

Počas policajnej akcie, namierenej proti gangom, bol jeden policajný vrtuľník pravdepodobne zostrelený.

Vo videozázname havárie bola počuť streľba predtým, ako začal vrtuľník klesať z oblohy.

Vrtuľník poskytoval podporu počas policajnej operácie namierenej proti gangom v časti Favela, Rio de Janeiro. Medzi políciou a zločineckými gangmi došlo v tejto oblasti k niekoľkým vážnym stretom.

Policajný hovorca tvrdí, že vrtuľník sa pred pádom pokúšal o núdzové pristátie, avšak neúspešne. Na záberoch z Twitteru je vidieť dym stúpajúci z trosiek vrtuľníka. Zdá sa že muž za kamerou sa na tom všetkom smeje.

Pád vrtuľníka je teraz vo fáze vyšetrovania, príčina zatiaľ nieje istá.

Písali sme: 

Zdroje: BBC, Twitter, YouTube.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace