Padá Suchoj, něco si přej – další nehoda vojenského letounu v Rusku

Padá Suchoj, něco si přej – další nehoda vojenského letounu v Rusku
Autor fotografie: By Alex Beltyukov (http://russianplanes.net/id145423) [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0), CC BY-SA 3.0|Popisek: Ilustrační fotografie Su-30
23 / 10 / 2022, 18:30

Ruské vojenské letadlo Su-30 narazilo v neděli do obytné budovy v sibiřském městě Irkutsk, oba piloti zahynuli. Jde o druhý smrtelný incident za šest dní, jehož účastníkem je armádní letoun Suchoj.

Irkutský guvernér Igor Kobzev v příspěvku na Telegramu uvedl, že letadlo narazilo do dvoupatrového domu ve městě. Zveřejnil video, na kterém hasiči šplhají přes trosky a směrují proudy vody na stále doutnající sutiny.

Úředníci uvedli, že šlo o stíhačku Suchoj Su-30 na zkušebním letu. Minulé pondělí se Suchoj Su-34 zřítil do bytového domu ve městě Jejsk na jihu Ukrajiny, kde zahynulo nejméně 15 lidí.

Úřady uvedly, že počáteční vyšetřování této katastrofy, při které se piloti katapultovali ukazuje na technickou poruchu letadla.

Kobzev uvedl, že 150 okolních domů je bez elektřiny a probíhají práce na obnovení dodávky elektřiny.

Zdroj: Twitter, Reuters

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace