Paige Young: Modelka, která chtěla dobýt Hollywood a zastřelila se uprostřed pentagramu pod obrázky satana

Paige Young: Modelka, která chtěla dobýt Hollywood a zastřelila se uprostřed pentagramu pod obrázky satana
Popisek: Paige Young
13 / 02 / 2018, 19:00

Byla playmate časopisu Playboy roku 1968, své služby poskytovala nejmocnějším mužům Hollywoodu. Když jí bylo třicet (roku 1974), vzala revolver a střelila se do hlavy.

Místo činu bylo spektakulární. Paige se zastřelila ve své ložnici na dvouposteli, pod ní našli americkou vlajku nasáklou krví. Na podlaze byl namalován obrovský pentagram a na stěnách visely plakáty s  podobiznou vydavatel časopisu Playboy Hugha Hefnera s  nápisem „Je to ďábel“.

Zanechala po sobě dopis na rozločenou, ve kterém obviňuje hollywoodské magnáty a herce, že ji zneužívali. Je ovšem možné, že po třicítce o ni byl stále menší a menší zájem.

psali jsme: Krásná modelka, sexuální idol Brazílie, záhadně zemřela při liposukci na operačním stole. Ledviny jí vypověděly službu

Později vyšlo najevo, že se tajně stýkala se slavným komikem, černochem Billem Cosbym, který byl blízkým přítelem vydavatele časopsiu Playboy Hugha Hefnera. Motivem údajné sebevraždy tak mohla být nešťastná láska a svou roli v  případu mohl sehrát i fakt, že Paige byla často na drogách a měla zničenou psychiku.

Padla Cosbymu do oka v  Playboy clubu na Sun set v  Hollywoodu, kde pracovala jako hosteska (zajíček). Začal vzah, který bylo postaven na dvou pilířích: na sexu a na tom, že Cosby sháněl modelce drogy.

Hugh Hefner a Bill Cosby

Hugh Hefner a Bill Cosby

„Byla mu plně oddaná, něco jako psík svému pánovi. Měl ji zcela pod kontrolou. Úplně ztratila osobnost a připomínala měsíček na vodě,“ uvedla Tamara Green, kamarádka Paige a jedna z  žen, které obvinily Cosbyho ze sexuálního obtěžování. Komika později nařklo z  násilí celkem 17 žen, většinou šlo o příběhy ze 60. a 70. let, tedy i více než 40 let staré. První obvinění padlo v  roce 2005, kdy manažerka jedné univerzity uvedla, že ji komik zdrogoval a znásilnil. Žádné z  obvinění se nepodařilo prokázat s  výjimkou manažerky, které komik zaplatit za mlčení milionovou částku.

Sousedka Paige vypověděla, že s  ní mluvila krátce před smrtí. „Mávala na mě přes plot, aby šla k  ní, že mi musí něco ukázat. Pak mě zavedla k  sobě do ložnice. Bylo to děsivé. Na posteli ležela americká vlajka, na zemi pentagram a stěny byly pokraté články a plakáty Hugha Hefnera.“

psali jsme: Když krása nese smrt. Tragický osud herečky Sharon Tateové poznamenal celou Ameriku

„Pak vytáhla revolver, sedla si na postel a dala si zbraň do úst a s tím, že to udělá přesně takhle. Dostala jsem strach, protože jsem si často stěžovala na jejího psa,“ vypráví sousedka. Pak odběhla zavolat policii.

Policie přijela za pár minut, šli spolu do modelčiny ložnice, kde ji našli na posteli s  prostřelenou hlavou.

 

Nepřehlédněte na Security magazínu: Survival - jak se chovat, abyste přežili v pustině nebo džungli? A kam se schovat před teroristickým útokem? S námi víte více

 

Autor: hop

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.