Pákistán přijímá drastické řešení - učitelé budou ozbrojeni a učitelky se učí střílet

Pákistán přijímá drastické řešení - učitelé budou ozbrojeni a učitelky se učí střílet
Autor fotografie: The Times of India |Popisek: Pakistani Teachers Arming Selves in Wake of School Massacre - TO
10 / 02 / 2015, 20:00

10.2.2015 / Boj proti Tálibanu nabírá na obrátkách. I to je reakce na loňský masakr v pákistánské škole, kde teroristé zavraždili přes 130 dětí.
Zdroj: The New York Times, The Times of India

Místní policie v severozápadním Pákistánu nabízí pedagogům zaškolení v zacházení se střelnými zbraněmi. S tímto opatřením, které navrhly místní úřady počátkem tohoto roku, původně učitelé nesouhlasili, o tom jsme psali v článku "Ozbrojení učitelé budou ve školách chránit děti před útočníky a teroristy?"

Nicméně nyní zřejmě změnili názor a nabídku na střelecký výcvik využívají nejen učitelé, ale i učitelky. Server The New York Times zveřejnil slova jednoho z intruktorů: "Tyto ženy jsou lepšími střelci než někteří z našich mužů a umějí ovládnout zbran během dvou dnů." 

Proti snahám ozbrojovat učitele ve školách se ozývají kritici, kteří tvrdí, že "militarizace vzdělávacích institucí ohrožuje učitele i děti,". Rovněž některým rodičům se nelíbí, že se stát zbavuje zodpovědnosti za ochranu jejich dětí a tuto zodpovědnost "hází" na pedagogy. 

V celé oblasti je vyhrocená bezpečnostní situace, která souvisí s prosincovým útokem Tálibánu na místní školu, kdy teroristé zavraždili přes 130 dětí.

Provinční vláda oponuje, že tato drastická opatření jsou za současné bezpečnostní situace nevyhnutelná, protože v celé oblasti je 45 tisíc škol a ozbrojené složky nejsou schopné ochránit všechny, proto si školy najímají bezpečnostní agentury nebo kolem objektů staví ploty a zdi. Ministr pro vzdělání uvedl, že sice nechce, aby učitelé byli ozbrojeni, ale jedná se podle něj o "výjimečná opatření".

Video (zdroj: YouTube, The Times of India )


Psali jsme také:

Ozbrojení učitelé budou ve školách chránit děti před útočníky a teroristy?

Návod americké FBI jak přežít útok šíleného střelce

Islamistický Tálibán zavraždil v Pákistánu nejméně 130 osob včetně dětí

Dojde k dalšímu krvavému útoku ve škole? S největší pravděpodobností ano

Bezpečnost ve školách - jak dál? Řešení existuje

ASIS CZ - diskuze o bezpečnosti škol u kulatého stolu

Bezpečnost škol po útoku ve Žďáru nad Sázavou

Kolik duševně nemocných se může změnit ve vraždící monstra?

 

 

Tagy článku