Pákistánské námořnictvo spustilo na vodu hlídkovou loď třídy Hingol

Pákistánské námořnictvo spustilo na vodu hlídkovou loď třídy Hingol
Autor fotografie: Screenshot YouTube|Popisek: hlídková loď třídy Hingol
14 / 12 / 2017, 09:00

Nové hlídkové plavidlo pákistánské pobřežní stráže bude plnit rozmanitou škálu úkolů.

Pákistánské námořnictvo spustilo na vodu hlídkovou loď třídy Hingol. Na její stavbě spolupracovala čínská společnost China Shipbuilding and Trading Company. Plavidlo o výtlaku 600 tun bude operovat v pákistánské výlučné ekonomické zóně.

psali jsme: Do Vietnamu putuje od Ruska třetí fregata třídy Gepard 3.9

Mezi další úkoly víceúčelové lodě bude patřit prosazování práva, ochrana rybolovu, kontrola znečištění, a také mise Search and Rescue (SAR).

Nová hlídková loď pákistánského námořnictva, jejíž trup je z oceli a superstruktura z hliníku, je 68 metrů dlouhá, 8,7 metrů široká. Dosah plavidla je 2 600 námořních mil při cestovní rychlosti a  650 námořních mil při maximální rychlosti. Pohonnou jednotku tvoří 4 dieselové motory MTU 16V 4000M73L, každý o výkonu 2880 kW, přičemž loď může plout rychlostí 27 uzlů.

psali jsme: Britské fregaty sledují ruskou ponorku třídy Kilo

Výzbroj hlídkové lodi tvoří jeden 30mm kanón a jeden 12,7mm kulomet. Na palubě pak budou uloženy i ruční zbraně - dva kulomety, 20 ůtočných pušek a 18 pistolí.

 

Nepřehlédněte na Security magazínu:  Survival - jak se chovat, abyste přežili v pustině nebo džungli? A kam se schovat před teroristickým útokem? S námi víte více

 

Zdroj: defenseworld.net

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace