Palestinec zaútočil nožem na izraelského vojáka. Byl na místě zastřelen.

Palestinec zaútočil nožem na izraelského vojáka. Byl na místě zastřelen.
Autor fotografie: YouTube/screenshot
26 / 10 / 2015, 17:45

Pokračuje násilí mezi Palestinci a Židy tentokrát na okupovaném západním břehu Jordánu.

Izraelské síly zabily Palestince na Západním břehu, když pobodal 19ti letého izraelského vojáka do krku a těžce ho zranil. K incidentu došlo na křižovatce u Hebronu a útočník byl na místě zastřelen.

Islámský stát poprvé vydal hrozbu přímo státu Izrael. Vzkaz v hebrejštině varuje, že současné konflikty s Palestinci jsou jen začátkem.

Jedná se o poslední krvavý útok v sérii každodenních palestinských ataků proti izraelským civilistům a bezpečnostním silám. V posledních pěti týdnech padlo za oběť palestinských útoků deset Izraelců a to vetšinou bodnými zbraněmi. Izraelské bezpečnostní síly zabili 51 Palestinců. 

Palestinští muži ozbrojení noži se snažili dostat do autobusu na převoz dětí, naštěstí byli vytlačeni lidmi uvnitř vozidla.

Zdroj: Reuters.com, news.nationalpost.com

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace