Palestinská žadatelka o azyl byla vyhozena první den v práci. Odmítla si sundat muslimský šátek

Palestinská žadatelka o azyl byla vyhozena první den v práci. Odmítla si sundat muslimský šátek
Autor fotografie: redakční databáze|Popisek: muslimka
25 / 08 / 2016, 19:00

Palestinská žena přišla hned první o práci stážistky v kanceláři starostky v německém městě Luckenwalde. Starostka zdůvodnila její vyhazov ,,porušením neutrality" v zaměstnání, neboť si odmítla sundat tradiční muslimský šátek z hlavy.

Poté, co se dostavila nejmenovaná žena na místo pracoviště, aby zde nastoupila šestitýdenní stáž, která jí byla předtím nabídnuta, byla vyzvána svými nadřízenými, ať si sundá šátek z hlavy. Protože to odmítla udělat, byl s ní okamžitě rozvázán pracovní poměr. 

Luckenwaldská starostka Elisabeth Herzog-von der Heide z SPD odůvodnila vyhazov ženy tím, že porušila ,,neutralitu" pracoviště, a že bylo chybou ji zaměstnat byť na velmi krátkou dobu, když nevěděla, že žena odmítne sundat muslimský šátek z hlavy.

Krok starostky kritizoval poslanec a člen CDU Sven Petke, který poukázal na to, že pro takové rozhodnutí starostky neexistuje právní opora a německý Nejvyšší soud nevydal závazné nařízení, jimž by plošně zakazoval muslimské šátky. 

Zdroj: dailymail.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.