Nejnovější tank palestinského hnutí Hamás proti Izraeli představen na tiskové konferenci

Nejnovější tank palestinského hnutí Hamás proti Izraeli představen na tiskové konferenci
Autor fotografie: Black Mammmba, Attribution-Share Alike 3.0 Unported|Popisek: Ilustrační foto: Izraelský tank Merkava tank Mk IV
05 / 02 / 2016, 08:30

Palestinská skupina Hamás v pondělí večer skutečně šokovala, když představila nejnovější přírůstek do své vojenské výzbroje.Uřízla si kus ostudy, jejich tank srovnávají s vozítkem Flintstoneových.

Na tiskové konferenci představili vůdcové vojenského křídla palestinského Hnutí islámského odporu tank, který zkompletovali ze zachráněných částí zničených izraelských tanků.

Hamás zkratka pro Hnutí islámského odporu, je palestinská islamistická politická strana, která vznikla v roce 1987 jako odbočka egyptských Muslimských bratří 

Nejnovější typ tanku v olivově zelené barvě má být odpovědí Izraeli za smrt dvou palestinských bojovníků v Gaze.

Při nočním ceremoniálu vysílaném oficiální televizní stanicí Hamásu Al-Aqsa se vojáci chlubili nejnovějším přírůstkem, těžce obrněným vozidlem. "V oblasti Tufah máme historicky dlouhou zkušenost s nepřátelskými tanky a proto se připravujeme na den, kdy i my musíme mít tyto tanky", řekl v projevu zástupce vojenského křídla Hamásu brigád Al-Qassam a zvolal: "Ať námi vyrobený tank vyrazí vpřed!"

Fotografie tanku se rychle objevily na sociálních sítích a odkryly to, co nebylo vidět na televizních záběrech. Ironicky to komentovala řada lidí na Twitteru, ale jeden z nich se překonal, když napsal "Svět je šokován, že Hamás má svůj tank. Nechť nám Alláh přeje vítězství!"

Zdroj: huffingtonpost.com

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.