Nejnovější tank palestinského hnutí Hamás proti Izraeli představen na tiskové konferenci

Nejnovější tank palestinského hnutí Hamás proti Izraeli představen na tiskové konferenci
Autor fotografie: Black Mammmba, Attribution-Share Alike 3.0 Unported|Popisek: Ilustrační foto: Izraelský tank Merkava tank Mk IV
05 / 02 / 2016, 08:30

Palestinská skupina Hamás v pondělí večer skutečně šokovala, když představila nejnovější přírůstek do své vojenské výzbroje.Uřízla si kus ostudy, jejich tank srovnávají s vozítkem Flintstoneových.

Na tiskové konferenci představili vůdcové vojenského křídla palestinského Hnutí islámského odporu tank, který zkompletovali ze zachráněných částí zničených izraelských tanků.

Hamás zkratka pro Hnutí islámského odporu, je palestinská islamistická politická strana, která vznikla v roce 1987 jako odbočka egyptských Muslimských bratří 

Nejnovější typ tanku v olivově zelené barvě má být odpovědí Izraeli za smrt dvou palestinských bojovníků v Gaze.

Při nočním ceremoniálu vysílaném oficiální televizní stanicí Hamásu Al-Aqsa se vojáci chlubili nejnovějším přírůstkem, těžce obrněným vozidlem. "V oblasti Tufah máme historicky dlouhou zkušenost s nepřátelskými tanky a proto se připravujeme na den, kdy i my musíme mít tyto tanky", řekl v projevu zástupce vojenského křídla Hamásu brigád Al-Qassam a zvolal: "Ať námi vyrobený tank vyrazí vpřed!"

Fotografie tanku se rychle objevily na sociálních sítích a odkryly to, co nebylo vidět na televizních záběrech. Ironicky to komentovala řada lidí na Twitteru, ale jeden z nich se překonal, když napsal "Svět je šokován, že Hamás má svůj tank. Nechť nám Alláh přeje vítězství!"

Zdroj: huffingtonpost.com

 

Tagy článku