Pan ki-Mun: V Evropě roste xenofobie z uprchlíků

Pan ki-Mun: V Evropě roste xenofobie z uprchlíků
Autor fotografie: redakční databáze|Popisek: OSN
28 / 04 / 2016, 19:00

Generální tajemník OSN Pan ki-Mun varoval před rostoucí xenofobií z uprchlíků.

Pan ki-Mun na svém vystoupení v rakouském parlamentu hovořil o narůstající xenofobií z uprchlíků. Poukázal na to, že v některých státech, které přímo nejmenoval, dochází k porušování mezinárodního práva ve vztahu k uprchlíkům, kteří jsou podle generálního tajemníka OSN vystaveni nejrůznějším omezováním.

Jak vyplynulo z jeho řeči, měl na mysli především Rakousko, které nyní viditelně zpřísňuje svou azylovou politiku a přijalo k tomuto účelu i nový azylový zákon. Pan ki-Mun v rakouském parlamentu prohlásil, že mu ,,dělá starosti čím dál restriktivnější uprchlická politika" a po celém starém kontinentu vzrůstající xenofobní vlna.

Vyzval k tomu, aby evropské státy těmto lidem naopak z humanitárních důvodů pomáhaly. Podle něho má restriktivní politika těcho zemí negativní vliv na závazky, které mají ohledně lidských práv:

,,Máme morální a zákonnou povinnost pomoci těm, kteří utíkají před válkou. Jsem šokován rostoucí xenofobií zde i za hranicemi."

Předseda Svobodné strany Rakouska (FPÖ) Heinz-Christian Strache tajemníkův proslov kritizoval. Řekl, že Rakousko vždy uprchlíkům pomáhalo. Jako příklad uvedl pomoc Maďarům v roce 1956 a Čechoslovákům v roce 1968. Ale podle jeho názoru ,,nemůžeme ale zvládnout všechny konflikty a vlny stěhování národů z celého světa - od Afriky po Blízký východ.

Zdro: theepochtimes.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace