,,Pan Neprůchodný" velet ministerstvu zahraničí nebude. Zeman jej nikdy nejmenuje. Pochopí to i Hamáček?

,,Pan Neprůchodný&quote; velet ministerstvu zahraničí nebude. Zeman jej nikdy nejmenuje. Pochopí to i Hamáček?
Autor: screenshot Youtube
24 / 08 / 2018, 09:00

Miroslav Poche nebude nikdy jmenován ministrem zahraničí, dokud na Hradě vládne Zeman. To je neměnná konstanta, kterou bohužel předseda ČSSD a další spolustraníci zatím nechápou.

Hamáček, který rezort dočasně vede, však na jeho jmenování trvá a tvrdí, že je jediným možným kandidátem na tuto funkci. Problém je však v tom, že prezident Zeman po dobu výkonu mandátu jej nikdy nejmenuje, protože má k němu své výhrady a jasně deklaroval, že Poche, kterého předchází nejen v Praze kontroverzní pověst, je pro něho zcela nepřijatelný.

psali jsme: Předseda KSČM se postavil do přední řady přepisovatelů historie

Ať už máme jakékoliv námitky proti Zemanovi, který odmítl navrženého ministra jmenovat, což je praxe zcela výjimečná, Hamáček a další by měli pochopit realitu situace. Ta zkrátka velí, že na ministra zahraničí by ČSSD prostě měla nominovat jiného kandidáta. Nebo snad straně došly personální ,,zásoby"? 

Hamáček trvá na Pochem z toho důvodu, že mu chce splatit svůj dluh za to, že mu Poche pomohl ke zvolení předsedou ČSSD. Zároveň vede svůj skrytý, ale přitom donkichotský boj se Zemanem a chce Pocheho prosadit stůj co stůj. To se ale na 99% nepodaří, protože Zeman v tomto ohledu zkrátka neustoupí.

psali jsme: Hamáček stahuje kalhoty už před brodem

Hamáčkovi nakonec stejně nezbyde, než se poohlédnout po jiném kandidátovi, který bude pro Hrad přijatelný, protože dlouhodobě se odpovědně vykonávat obě funkce - ministra zahraničí a vnitra, nedají, což si Hamáček velmi dobře uvědomuje.

 

Nepřehlédněte na Security magazínu: Defence - tanky, lodě,  letadla, obrněné vozy. Jaké jsou nejnovější trendy ve zbrojním a obranném průmyslu? S námi víte více

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace