Pana Konvičku volá psychiatrické zařízení

Pana Konvičku volá psychiatrické zařízení
Autor: redakční databáze|Popisek: Martin Konvička
12 / 09 / 2016, 07:00

Pokud sledujeme počínání Martina Konvičky v posledních týdnech, musíme svorně konstatovat, že jeho chování je hodno seriózní psychiatrické diagnózy.

KOMENTÁŘ

Praha se stala svědkem další obhroublé akce ,,osvíceného" biologa z Jihočeské univerzity. Martin Konvička, ,,Váš kandidát do Senátu", se stal právě úplně nevolitelným. Jeho nejnovější ,,spektákl" před saúdskou ambasádou, kde ,,konvičkovci" chtěli kamenovat posvátné místo islámu Kábu, která měla podobu mobilní toalety, není ani recesí, není ani předvolební akcí, nýbrž ubohou šaškárnou, ničím jiným. Magistrát hl. města Prahy toto divadlo následně rozpustil.

Poté, co ,,konvičkovci" simulovali vpád Islámského státu do Prahy na Staroměstském náměstí, se jedná o další akci, která definitivně pohřbívá neslavnou politickou kariéru váženého docenta Jihočeské univerzity. Ta mimochodem ani pořádně nezačala. Konvičkův boj proti islamismu se stal jeho osobní obsesí, která je zbavena jakýchkoliv morálních zábran a normální lidské slušnosti. Vede navíc k rozkladu osobnostních preferencí ,,občana" Martina Konvičky.

Přitom boj proti radikálnímu islámu je v jádru správný, avšak Konvička a spol. zvolili společensky nepřijatelné, můžeme říci až zvrácené formy boje proti němu. Konvičkovo jednání je tak ve svém důsledku kontraproduktivní a vedlo k tomu, že poštvalo veřejné mínění proti němu a jeho iniciativě, jakkoli se mohl Konvička někomu zdát na začátku svého protiislámského ,,odboje" sympatickým.

To ale již nyní neplatí. Iniciativa Martina Konvičky nemá nakrásně ani potenciál být seriózním politickým subjektem, ani humoristickou skupinou pro jednorázové pobavení. Má toliko potenciál být skupinou, na níž se mohou učit studenti psychiatrie.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace