Panasonic C20: Odolný kufřík na cesty

Panasonic C20: Odolný kufřík na cesty
29 / 04 / 2017, 10:00

Na našem redakčním stole se objevil další zástupce odolných zařízení od známé firmy Panasonic. Již klasická kombinace černých plastů a stříbrného magnéziového víka jasně říká, s jakou řadou počítačů máme tu čet. Praktické ucho promění Toughbook CF-20 na malý, ale velmi výkonný kufřík na cesty.

Malý, ale šikovný

V počítači o rozměrech 272 x 233x 33,5 mm a hmotnosti 1,75 kg se skrývá procesor Intel® Core™ m5-6Y57 vPro™ na frekvenci 1,1 GHz, za využití technologie Turbo Boost až 2,8 GHz. Displej o rozměrech 10,1“ má rozlišení 1920x1200 px a zde narážíme na jeden problém – rozlišení je sice skvělé, ale díky fyzické velikosti displeje prostě narážíte na limity svého zraku. Okna vedle sebe jsou prostě hrozně malá. Po položení na stůl je nutné opatrně vyklápět obrazovku, která je znatelně těžší než klávesnice a celý počítač tak občas přepadne dozadu. Kapacitu SSD disku 256 GB a předinstalovaný operační systém Windows 10 Pro.

Panasonic C-20

Toughbook má tu velice příjemnou vlastnost, že je možné oddělit klávesnici od samotné základní jednotky, a v ruce vám tak zůstane odolný tablet o hmotnosti 947 gramů, vybavený dvěma kamerami, přední s rozlišením 2 MP a zadní s 8 MP. Výdrž stroje je poměrně slušná a na základní baterii vydržel pracovat 9 hodin a 15 minut. Rychlá nabíječka dobije C-20 během cca hodiny na téměř 90% kapacity, konektor je jak na tabletu, tak na klávesnici.

Jak jsme již u počítačů Panasonic zvyklí, C-20 je vybavena velkým množstvím komunikačních portů. Samotný tablet má slot na micro SDXC karty, slot na LTE SIM kartu, jeden USB port ve specifikaci 3.0, HDMI port, LAN port a proprietární dokovací port na spodní části. Pokud se připojí klávesnice, komunikačních možností je rázem mnohem více a přibude slot na SDXC kartu, sériový port, další síťová karta, dva USB porty 3,0 a jeden ve specifikaci 2.0. O bezdrátové přenosy se stará Wi-Fi karta a Bluetooth modul ve verzi 4.1.

Slunce nevadí

Matný dotykový displej je skvělý pro venkovní použití, během práce vás neruší žádné odrazy, dotykový displej je možné ovládat v rukavicích, nevadí ani nějaká ta voda na displeji. Teplo ani mráz malý Panasonic nezastaví a počítač zvládal přechody z vytopené místnosti do venkovního mrazu na sníh bez jediného klopýtnutí. Ani koupel v ledové vodě s otevřenými krytkami portů C-20 nerozhodila. Ostatně počítač má fungovat od -29°C do +60°C, a splňuje normy IP-X5 a IP-6X.

Závěr

Odolný počítač díky své vyšší ceně není určen pro každého, ale robustní konstrukce a nezanedbatelný výkon tohoto pracanta předurčují do rukou „outdoor people“ nejen ve stavebnictví a zemědělství, ale i hasičů, policistů nebo vojáků.

Plus:
+ Oddělitelná konstrukce
+ Výkonný procesor
+ Výdrž na baterie a rychlé nabíjení
+ Konektivita

Minus:
- Nižší ergonomie pro běžnou kancelářskou práci

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.