Panasonic uvádí novou kameru s dálkovým ovládáním AW-HE130

Panasonic uvádí novou kameru s dálkovým ovládáním AW-HE130
Autor fotografie: Panasonic System Communications Company|Popisek: AW-HE130
28 / 11 / 2014, 12:00

28.11.2014 / Společnost Panasonic představila novou kameru s dálkovým ovládáním, jejíž prodej bude zahájen v prosinci. Nová kamera s dálkovým ovládáním AW-HE130 využívá k napájení, ovládání a pro výstup v kvalitě Full HD jediný kabel LAN.
Autor: Panasonic System Communications Company

Kamera je schopna poskytovat obrazový výstup v kvalitě Full HD nejen prostřednictvím HD SDI a HDMI, ale i přenosu na protokolu IP. Vysoce citlivá kamera je vybavena třemi MOS snímači typu 1/2.86, které umožňují vysoce kvalitní natáčení i za zhoršených světelných podmínek.

Hana Grůzová, Marketing Manager společnosti Panasonic, říká: „Tato kamera nahradí velmi oblíbený model HE120. Je vhodná pro obdobné aplikace, např. pro natáčení na přednáškách, pro videokonference a samozřejmě pro natáčení reality show a dokumentů.“

Je snadno ovladatelná. Uživatel může pomocí webového prohlížeče na protokolu IP ovládat kameru z počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Díky chlazení bez ventilátoru je kamera také velmi tichá. Kamera je také vybavena novým infračerveným nočním režimem a digitálním nástavcem, který dokáže zvětšit efektivní ohniskovou vzdálenost objektivu o 40 % a poskytnout plynulé video s vysokým rozlišením.

AW-HE130 Funkce kontroly kvality obrazu umožňuje přesnou úpravu vzhledu. Navíc jsou ke 12 konvenčním osám k dispozici ještě tři osy odstínu pokožky pro přesnější stínování. Přesné nastavení teploty barev může být také provedeno pomocí otočného ovladače pro vykreslování barev v závislosti na aplikaci.

Systém optické stabilizace obrazu (OIS) automaticky odstraňuje malé vibrace způsobené otevíráním a zavíráním dveří, aby bylo možné stabilní natáčení.

„Přidání PoE+ (Power over Ethernet plus) znamená, že kamera potřebuje ke svému napájení, ovládání a obrazovému výstupu pouze jeden kabel LAN. Tím se snižují náklady na instalaci a šetří se čas. Náklady se snižují i díky schopnosti přenášet video prostřednictvím protokolu IP, aniž by byl zapotřebí kodér,“ dodává Hana Grůzová.

Nová kamera je dostupná v černé a bílé barvě za doporučenou maloobchodní cenu 7 800 € (bez DPH), cca 215.358 Kč, což je stejná cena jako u současného modelu HE120.

Psali jsme také:

Síťová kamera DINION zaznamenává obraz v rozlišení 4K ultra HD

Soumrak lidské ochranky? Přicházejí robotičtí strážci s umělou inteligencí

Enkodéry - elixír mládí pro analogové kamerové systémy

Společnost Panasonic uvádí kameru Ultra 360°

Axis představuje inovativní dohledové řešení se zorným polem 360° a přiblížením detailů

Full HD kamera Axis P5415-E

Panasonic vstupuje na evropský trh systémů řízení přístupu

Tagy článku