Panasonic vstupuje na evropský trh systémů řízení přístupu

Panasonic vstupuje na evropský trh systémů řízení přístupu
17 / 06 / 2014, 07:49

Nově oznámené partnerství se společností Bravida Fire & Security znamená premiéru společnosti Panasonic na evropském trhu systémů řízení přístupu.

Společnost Panasonic využila předního světového veletrhu zabezpečovacích technologií IFSEC k představení nové smlouvy OEM se společností Bravida, špičkovým skandinávským dodavatelem technických instalací a řešení služeb, která umožní zařazení platformy pro řízení přístupu a ochranu před narušiteli „Integra“ do portfolia zabezpečovacích produktů Bravida. Tolik z tiskové zprávy.

Nechci být "grammar nazi", ale rád bych Panasonic upozornil, že Integra je "mateřský" produkt společnosti Bravida, a tudíž ho integrovat do jejího portfolia není nutné. Čímž se ztráci smysl uvodního sdělení a přichází otázka, co nám Panasonic vlastně chtěl říci? Vodítkem nám budiž anglická zpráva 
... Panasonic used IFSEC, the world’s leading security show, to announce an OEM agreement with Bravida, Scandinavia's leading integrated supplier of technical installation and service solutions, which will see the “Integra” access and intruder platform added to its portfolio of security products ...
Možná by bylo dobré, aby člověk zabývající se v Panasonicu zabezpečovacími technologiemi, měl alespoň mlhavou představu o produktech, které nabízí on i jeho konkurence. V kontextu by its vztáhl ke své firmě. Nicméně je to tak, jak jsme všichni tušili. Panasonic bude mít od Bravidy Integru a Bravida bude prodávat kamery Panasonic. Což naznačuje i zbytek zprávy, který následuje.

Pod společnou značkou Panasonic a Integra budou představeny dveřní moduly, přístupové panely, napájecí zdroje, alarmové moduly, čtečky karet, klíčové karty a softwarová platforma podporující hardwarové prvky.

Smlouva také zajistí, že společnost Bravida Fire & Security přidá řadu bezpečnostních kamer Panasonic do své nabídky produktů pro Skandinávii.

Hana Grůzová, Regional Marketing Manager ve společnosti Panasonic, říká: „Máme v této oblasti silné produktové portfolio a věřím, že toto partnerství umožní jeho další posílení. Technologie společnosti Bravida má vynikající pověst díky své kvalitě a spolehlivosti, takže bude naše produkty velmi dobře doplňovat a hladce se integruje do naší platformy produktů ochrany proti požáru a průmyslové televize. Vnímáme to jako klíčový faktor naší schopnosti dodávat komplexní řešení zabezpečení.“

Partnerství pro začátek pokryje trhy ve Velké Británii, Francii, Turecku a zemích Beneluxu, ale zahrne i klíčové trhy společnosti Panasonic v celé Evropě.

„Panasonic je se svým širokým portfoliem technologicky pokročilých produktů pro zabezpečení předním hráčem na trhu,“ řekl Sven Klockare, CEO ve společnosti Bravida Fire & Security. „Tato smlouva propojuje dvě společnosti, které představují špičky ve svých oborech, a my jsme hrdí na to, že se stáváme strategickým partnerem Panasonic v Evropě.“

Více se lze dozvědět na stánku G1000 na veletrhu IFSEC na výstavišti ExCel v Londýně.
 

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.