Paniku a evakuaci v německém městě způsobil vibrátor

Paniku a evakuaci v německém městě způsobil vibrátor
Autor fotografie: Dollarphotoclub|Popisek: Ilustrační foto
07 / 04 / 2016, 11:45

Němečtí pyrotechnici byli přivoláni k neobvyklému zásahu - zneškodňovali spuštěný vibrátor.

V úterý obdržela německá policie na tísňovou linku upozornění na umístění bomby v herně ve východoněmeckém městě Halberstadt. Zaměstnanec herny zaslechl  bzučivý zvuk, který vycházel z pánských toalet. V Německu, kde je neustále nalézána nevybuchlá munice z druhé světové války, neberou podobná oznámení na lehkou váhu. Zdroj: presse.sachsen-anhalt.de

Policie po příjezdu evakuovala devadesát lidí z okolních budov a kanceláří a uzavřela i přilehlé komunikace. Pyrotechnici potom našli v odpadkovém koši vibrátor spuštěný na nejvyšší rychlost. Deaktivace byla v tomto případě podstatně snazší než jindy, píše britský The Telegraph. Po patnácti minutách byla akce odvolána a lidé se mohli vrátit zpět.

Policie obhajuje celý zákrok s tím, že "pro podobné situace existují jasné pokyny, které je povinna policie vždy dodržet."

Vrchní inspektor Peter Hartmann řekl novinářům: "V potencionálně nebezpečných situacích vždy doporučujeme maximální opatrnost." I přes trapné odhalení příčiny celé akce nepokládá policie tuto epizodu za nevinný žert a bude prošetřovat, zda nedošlo k úmyslnému trestnému činu. "Není sice jasné, kdo tam vibrátor ponechal zapnutý, ale zcela jistě to udělal úmyslně. Policejní vyšetřování bude tedy pokračovat i nadále." 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace