Papež: "Evropa se bude brzy radovat z uprchlíků jako neplodná Sára"

Papež: &quote;Evropa se bude brzy radovat z uprchlíků jako neplodná Sára&quote;
Autor fotografie: Official White House Photo by Pete Souza|Popisek: Papež s americkým prezidentem Obamou 27.3.2014
15 / 02 / 2016, 17:00

Sára totiž zázračně otěhotněla ve vysokém věku a papež tak sděluje, že uprchlická krize může mít pozitivní vliv na demografický vývoj staré, unavené Evropy. Toto přirovnání se nebude líbit odpůrcům migrantů

V rozhovoru pro italský deník  Corriere della Sera uvedl katolický papež:

"Evropa se musí a může změnit. Může a musí se reformovat. Pokud není schopná finančně pomoci zemím, odkud uprchlíci pocházejí, potom musí čelit problému, jak se vypořádá s takovou výzvou, která je především humanitární. Ale nejedná se pouze o tento problém. Je narušen celý vzdělávací systém v Evropě, nefunguje přenos hodnot z prarodičů na vnoučata, z rodičů na děti. Je třeba se nad tím zamyslet a změnit jej."

V další části rozhovoru přirovnal papež František uprchlíky a Evropu k biblické ženě Sáře, manželce Abrahama, která zázračně porodila v pozdním věku. 

"Evropa je jako Sára, neplodná žena Abrahama, která se nejprve lekne, ale pak se v skrytu raduje z toho, že je těhotná". Je naděje, že "i Evropa se bude brzy radovat".

Papež František již dříve několikrát uvedl, že Evropa by měla Itálii víc podporovat ve zvládání náporu uprchlíků, kteří riskují životy ve snaze dostat se na kontinent ze severoafrických břehů. Situace běženců je podle hlavy katolické církve nezvladatelná a požaduje větší podporu Evropské unie.

Tagy článku