Papež František: Není správné ztotožňovat islám s terorismem

Papež František: Není správné ztotožňovat islám s terorismem
Autor fotografie: redakční databáze|Popisek: Papež František
02 / 08 / 2016, 06:00

Papež František nevidí souvislost mezi islámským náboženstvím a teroristickými útoky

Papež František těsně po své návštěvě Polska prohlásil, že islám a terorismus nejsou totéž. Podle něho je nutné rozlišovat mezi islámským radikalismem a islámem jako takovým. Pokud by islám a terorismus byla synonyma, vhánělo by to mladé muslimy do řad extrémistů, řekl papež František.

Papež se na palubě letadla, jímž se vracel z Polska zpět do Říma, vyjádřil novinářům mimo jiné i k nedávným teroristickým útokům. Odmítl tezi, že všichni muslimové jsou násilničtí a chtějí páchat teroristické útoky ve jménu své víry. Poznamenal také, že každé náboženství má svou malou ,,fundamentalistickou skupinu", tedy i katolické.

Rovněž odmítl ztotožnit Islámský stát s islámem jako takovým. Islámský stát, i když se prokazuje ,,brutální legitimací islámu", není v té podobě, jak ji prezentuje navenek islámem, který po celém světě uctívá 1,5 miliardy věřících.

Pokud chce někdo hovořit ve veřejném prostoru o islamistickém násilí, musí podle papeže také druhým dechem mluvit o katolickém násilí. Nedávné teroristické útoky včetně těch, které se v rychlém sledu staly v Německu, jsou podle Františka důkazem toho, že ,,svět je ve válce". Nicméně tento stav nezpůsobuje náboženství, uzavřel papež.

 

Zdroj: dailymail.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.