Papež František promluvil k migrantům: Musíte respektovat zákony a kulturu hostitelské země

Papež František promluvil k migrantům: Musíte respektovat zákony a kulturu hostitelské země
Autor: Flickr.com|Popisek: papež František
14 / 01 / 2017, 09:00

Papež František vyzval migranty ve své nezvykle otevřené řeči k diplomatickému sboru v Argentině, aby dodržovali zákony té země, kam přijdou.

Měli by podle hlavy katolické církve také ctít kulturu a zvyky hostitelských zemí. ,,Na druhé straně migranti nesmějí zapomenout, že mají respektovat zákony, kulturu a tradice hostitelských zemí," řekl papež František.

Čtěte také: Papež František: Není správné ztotožňovat islám s terorismem

Ten také v této souvislosti prohlásil, že ,,domácí" obyvatelstvo se nemá cítit jimi ohroženo. Papež akceptoval ve svém projevu fakt, že náboženský fundamentalismus je zodpovědný za chaos, který byl rozpoután teroristy.

,,Naneštěstí se jsme si vědomi, jak náboženství, zvlášť dnes může být používáno spíše než k otevírání dveří jako záminka k jejich zavírání, což nakonec vede k násilí. Mluvím o fundamentalistickém terorismu, který si vyžádal minulý rok mnoho obětí," prohlásil papež.

Podle něho musí by měly vlády evropských zemí zvážit, jestli je možné poskytnout migrantům, kteří to opravdu potřebují, obstojné podmínky, aniž by tím poškodili ,,své" obyvatelstvo," dodala nejvyšší katolická autorita.

 

 

 

související:

Rakouský kardinál varuje: Příliv migrantů do Evropy přesahuje naše možnosti a kapacity

 

Zdroj: express.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace