Papež František: Řecké uprchlické tábory jsou jako koncentráky!

Papež František: Řecké uprchlické tábory jsou jako koncentráky!
Popisek: papež František
23 / 04 / 2017, 12:00

Papež František vyvolal kontroverzi, když přirovnal řecká zadržovací střediska pro migranty ke koncentračním táborům.

Nejvyšší autorita katolické církve vyvolal minulý týden kontroverzi, když přirovnal řecká zadržovací střediska pro migranty ke koncentračním táborům. Svůj výrok prohlásil při vzpomínkové bohoslužbě na křesťanské mučedníky v bazilice svatého Bartoloměje v Římě. 

Papež hovořil o vlastních dojmech z loňské návštěvy uprchlického tábora na řeckém ostrově Lesbos. Tam měl mluvit s muslimem, který mu řekl, že teroristé zabili jeho křesťanskou ženu, protože odmítla pohodit krucifix. Dostal se posléze i ke svému kontroverznímu srovnání. „Nevím, jestli se mu podařilo opustit ten koncentrační tábor, protože uprchlické tábory, mnohé z nich, jsou koncentrační kvůli velkému množství lidí nechaných uvnitř,“ řekl ve vzpomínce na onoho muslima," 

Papež si zároveň přál, aby migranti byli z těchto ,,koncentračních" táborů přesunuti do jiných, více vyhovujících zařízení. 

Jeho slova kritizoval Americký židovský výbor (AJC) a vyzvala hlavu katolické církve, aby svá ,,politováníhodná" slova přehodnotila. Podle AJC sice panují v mnoha uprchlických táborech v nevyhovující podmínky, ale rozhodně to nejsou koncentrační tábory.

František znovu ocenil v této souvislosti státy, které migrantům podávají pomocnou ruku a vyzval sever Itálie, aby přijal více uprchlíků a inspiroval se tak ,,velkorysostí" jižní části země.

 

psali jsme:

Papež František: Není správné ztotožňovat islám s terorismem

 

Zdroj: news.com.au

Tagy článku