Papež František: Řecké uprchlické tábory jsou jako koncentráky!

Papež František: Řecké uprchlické tábory jsou jako koncentráky!
Popisek: papež František
23 / 04 / 2017, 12:00

Papež František vyvolal kontroverzi, když přirovnal řecká zadržovací střediska pro migranty ke koncentračním táborům.

Nejvyšší autorita katolické církve vyvolal minulý týden kontroverzi, když přirovnal řecká zadržovací střediska pro migranty ke koncentračním táborům. Svůj výrok prohlásil při vzpomínkové bohoslužbě na křesťanské mučedníky v bazilice svatého Bartoloměje v Římě. 

Papež hovořil o vlastních dojmech z loňské návštěvy uprchlického tábora na řeckém ostrově Lesbos. Tam měl mluvit s muslimem, který mu řekl, že teroristé zabili jeho křesťanskou ženu, protože odmítla pohodit krucifix. Dostal se posléze i ke svému kontroverznímu srovnání. „Nevím, jestli se mu podařilo opustit ten koncentrační tábor, protože uprchlické tábory, mnohé z nich, jsou koncentrační kvůli velkému množství lidí nechaných uvnitř,“ řekl ve vzpomínce na onoho muslima," 

Papež si zároveň přál, aby migranti byli z těchto ,,koncentračních" táborů přesunuti do jiných, více vyhovujících zařízení. 

Jeho slova kritizoval Americký židovský výbor (AJC) a vyzvala hlavu katolické církve, aby svá ,,politováníhodná" slova přehodnotila. Podle AJC sice panují v mnoha uprchlických táborech v nevyhovující podmínky, ale rozhodně to nejsou koncentrační tábory.

František znovu ocenil v této souvislosti státy, které migrantům podávají pomocnou ruku a vyzval sever Itálie, aby přijal více uprchlíků a inspiroval se tak ,,velkorysostí" jižní části země.

 

psali jsme:

Papež František: Není správné ztotožňovat islám s terorismem

 

Zdroj: news.com.au

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace