Papežovo poselství: Důstojnost migrantů je důležitější než národní bezpečnost

Papežovo poselství: Důstojnost migrantů je důležitější než národní bezpečnost
Popisek: papež František
23 / 08 / 2017, 17:30

Papež František ve svém poselství prohlásil, že zájem migrantů je nadřazen národní bezpečnosti národních států. Ve 20 bodech nazvaných ,,Vítání, ochrana, podpora integrace migrantů a uprchlíků" rovněž doporučil, jak mají země vůči migrantům postupovat.

,,Zásada ústřednosti člověka, kterou hlásil můj milovaný předchůdce Benedikt XVI., nás nutí vždy upřednostňovat osobní bezpečnost nad národní bezpečností," prohlásil v poselství papež. Svatý otec uvedl v poselství, že poskytování pomoci migrantům je ,,velká zodpovědnost", kterou církev sdílí se všemi svými věřícími a lidmi dobré vůle.

Klíčový je v jeho poselství bod, podle něhož je důstojnost migrantů důležitější než národní bezpečnost. Osobní svobody a důstojnost člověka by tak měly být prioritizovány nad bezpečností jednotlivých států, uvedl papež František.

psali jsme: Papež: "Evropa se bude brzy radovat z uprchlíků jako neplodná Sára"

Všichni tito lidé pak podle papeže mají k jedné z největších výzev 21. století -  migrační otázce přistupovat se ,,štědrostí, moudrostí a prozíravostí". Aby se mohlo pomáhat migrantům efektivně, je třeba podle papeže Františka zjednodušit proces udělování a navýšit počet úspěšných žadatelů o ně. Zvlášť podstatné je pak ,,přednostní" udělování humanitárních víz uprchlíkům, kteří uprchli ze země, jež je zmítána válečným konfliktem.

Papež vyjádřil rovněž politování nad tím, jak je s migranty zacházeno, protože ti se podle něho ve většině případů nacházejí v ,,žalostné situaci".

psali jsme: Papež František: Řecké uprchlické tábory jsou jako koncentráky!

František pak doporučuje v jednom z 20 bodů, aby se zvýšia obecná informovanost migrantů o jejich právech a povinnostech v zahraničí. Staví se v této souvislosti proti zadržování nezletilých migrantů. Svatý otec plédoval za to, aby migranti dostali kromě azylu či víza také pracovní povolení, což je může snadněji integrovat do společnosti. Ta jim má ,,na oplátku" umožnit praktikovat svou víru.

Hlava katolické církve je známá svým vstřícným postojem k migrantům. Minulý rok prohlásil po návštěvě uprchlického tábora Lesbos, že mu připomíná koncentrační tábor a zasazoval se pro to, aby uprchlíci byli přestěhováni do více vyhovujících prostor.

 

 Zdroj: theguardian.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace