"Paříž zaplníme mrtvolami!" IS zveřejnil další video s popravou

&quote;Paříž zaplníme mrtvolami!&quote; IS zveřejnil další video s popravou
Autor: YouTube/ screenshot|Popisek: Poprava syrského vojáka IS
23 / 07 / 2015, 11:45

Nové video islámských radikálů s výhrůžkou pro Francii

Klasické brutální video ukazuje francouzského džihádistu, který provolává výhružky, že "Paříž zaplní mrtvolami" a "Do Francie přineseme porážku" a chystá se s nožem v ruce podříznout krk zajatému syrskému vojákovi. Na dalších snímcích je záběr na útes, na kterém nebožáka střelí do hlavy a svrhnou jeho mrtvolu dolů. Neopominou záběr padajícího těla zopakovat. V  poslední sekvenci opět promlouvá džihádista nad zakrvavenou mrtvolou Syřana.

Video poslední popravy přichází několik dní poté, co vůdce IS Abu Bakr al-Baghdadi zakázal zveřejňování stínání hlav a prohlásil, že "to má vliv na muslimy a děti." Některým členům IS se ale jeho nařízení nelíbí, protože videa jsou určena k zastrašování "nepřátel". Podle syrského politika Ferida Hissa je rozhodnutí pokrytecké, protože nezakazuje brutální vraždy, jenom jejich zveřejňování.

Nové video zřejmě zvýší protiterostická opatření v celé Francii, ve které už došlo k sérii teroristických činů způsobených právě IS.

Zdroj: International Business Times

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace