Pařížský atentátník IS byl z německého uprchlického tábora.

Pařížský atentátník IS byl z německého uprchlického tábora.
Autor fotografie: YouTube/screenshot
10 / 01 / 2016, 07:15

Islámský radikál byl zřejmě mezi uprchlíky a žádal v Německu o azyl.

Ve čtvrtek 7. ledna zastřelili policisté na severu Paříže muže, který zaútočil s řeznickým sekáčkem a falešnými výbušninami na policejní stanici. Při útoku vykřikoval "Alláhu Akbar". Podle prokurátora Françoise Molinse měl u sebe mobilní telefon, list papíru s vlajkou islámského státu a s ručně psaným textem v arabštině. V textu kromě jiného vysvětlil svůj čin jako pomstu za útoky, které vede Francie se spojenci proti islamistům v Sýrii. 

Francouzská policie v mobilním telefonu zneškodněného útočníka našla německou SIM kartu. Případu se proto ujala protiteroristická brigáda a tajná služba, dodal prokurátor.

Německé bezpečnostní orgány dnes v noci oznámily, že zastřelený islámista byl po nějakou dobu v uprchlickém táboře na západě Německa a pod jménem Valíd Sálihí žádal o azyl. Policie v ubytovně v Recklinghausenu v Severním Porýní-Vestfálsku provedla v sobotu domovní prohlídku. Podle policie vystupoval muž pod čtyřmi různými jmény a vydával se i za Syřana, Maročana či Gruzínce. Zdroj: n-tv.de

Podle serveru BBC útočník namaloval na zeď ubytovny v Recklinghausenu symbol islámského státu. Úřady ho proto registrovaly jako podezřelý případ. V prosinci 2015 ale dotyčný z Recklinghausenu beze stopy zmizel, napsala agentura DPA. Zdroj: novinky.cz

Evropští politici se probudili a zjistili, že si nepředávají informace o teroristech. Rok po útocích na Charlie Hebdo

Pořád ane není jasné, zda byl jedním z přistěhovalců, kteří přišli v loňském roce do Německa. Byl totiž údajně zatčen ve Francii už v roce 2013, protože se měl dopustit loupeže. Tehdy byl identifikován jako Maročan Salah Alí. V dopise, který u něj byl při čtvrtečním útoku v Paříži nalezen, ale napsal, že pochází z Tuniska. Tomu by nasvědčoval i to, že podle tuniské rozhlasové stanice FM Sabra se ozvali jeho údajní rodiče v Tunisu, kteří tvrdí, že jejich syn se ničeho nedopustil a že je požádal o zaslání rodného listu, aby si mohl vyřídit pas.

Uprchlíci se odmítají registrovat a bez postihu se hrnou dál do Evropy.

Někteří analytici se domnívají, že islámisté úmyslně podporují nenávist vůči uprchlíkům v Evropě tím, že spojují uprchlickou krizi s terorismem. Jenomže nejméně dva ze sebevražedných atentátníků ze 14. listopadu v Paříži přišli do Evropy přes Leros už loni v říjnu s dalšími migranty a uprchlíky.

"Není vyloučeno, že s uprchlíky přicházejí do země i teroristé, i když to považujeme za méně pravděpodobné," konstatoval šéf německé kontrarozvědky 15. listopadu loňského roku. "Pro bezpečnostní složky je důležité, aby byly zavedeny řádné procedury při vstupu do Německa a při uplatňování azylového práva," řekl Maassen. 

V Německu nyní žije až 1100 islamistů schopných násilí

 

Tagy článku

-->