Pařížský terorista nejevil žádné známky radikalizace, prohlásil prokurátor

Pařížský terorista nejevil žádné známky radikalizace, prohlásil prokurátor
Popisek: policie
26 / 04 / 2017, 12:00

Podle pařížského prokurátora nebyly na střelci z Champs-Élysées před teroristickým útokem vidět žádné známky radikalizace.

Pařížský prokurátor Francois Molins prohlásil ke střelbě na Champs-Élysées, že policii byl sice devětatřicetiletý Karim C. znám, ale nejevil žádné známky radikalizace. Pařížský prokurátor dodal, že Karim C. nebyl na oficiálním seznamu podezřelých, které sledují tajné služby.

Podle Molinse se bude nyní vyšetřování zaměřovat na to, jestli měl střelec, který zabil minulý čtvrtek jednoho policistu, nějakého dalšího komplice. Vzkaz, který se našel u mrtvého těla útočníka, svědčí podle Molinse o tom, že byl příznivcem IS. V prohlášení těsně po útoku uvedla jeho propagandistická agentura Amaq, že střelec z Paříže byl jedním z bojovníků IS.

Jak informoval server France24, Karim C. si měl odsedět skoro čtrnáct let za to, že se pokusil zavraždit tři policisty, a měl velmi bohatou kriminální minulost, jež zahrnovala i méně závažné trestné činy. Byl propuštěn předčasně i přesto, že prohlásil, že chce útočit na policisty.

Ve Francii nadále platí výjimečný stav od pařížského teroristického útoku z listopadu 2015, během něhož zemřelo 130 lidí.

 

psali jsme:

Dva mrtví při střelbě na pařížské třídě Champs-Élysées

Zdroj: france24.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace