Dejme Trumpovi šanci, partyzánské akce Americe nepomohou

Dejme Trumpovi šanci, partyzánské akce Americe nepomohou
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: Donald Trump
13 / 02 / 2017, 11:30

KOMENTÁŘ

Aktivisté, kteří se houfují pro novému americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi, se chtějí se svými protesty dostat na nový ,,level". Usilují o celonárodní generální stávku, která by jasně dala najevo, co si většina Američanů o Trumpovi myslí. Cílem tohoto a dalších opatření, které aktivisté připravují, je pak ,,sundání" amerického prezidenta, jak jeden z těchto aktivistů poznamenal na sociální síti.

Tyto a další akce jsou samozřejmě legitimní, a zvlášť USA, nicméně zakrývají jeden podstatný fakt. Trump byl legitimně zvolen ve volbách, tudíž je na čtyři roky právoplatným prezidentem. I ti, kteří proti němu masivně protestují, by mu měli dát alespoň nějaký čas na hájení a plnění jeho programu, což je v zavedených demokraciích zcela standardní. Že aktivisté volají po výše zmíněných opatřeních ve snaze se Trumpa zbavit, mi připadá přehnané a současně ,,nedospělé". A to i při vší kritičnosti, kterou vůči Trumpovi chovám, o čemž se čtenář Security magazínu snadno může přesvědčit v mých komentářích.

Analogii Trumpovy situace můžeme vidět v případě českého prezidenta Miloše Zemana. Proti němu permanentně vystupuje pod pláštíkem všímožné korektnosti Pražská kavárna, která prostě neunesla jeho zvolení, a fakt, že Karel Schwarzenberg se v debatách se Zemanem někdy nechtěně ztrapňoval. I když s Trumpem nemusíme souhlasit, dejme mu prosím potřebný čas na hájení, aby předvedl, ,,co umí". Pak se může dělat účet, ale i s hostinským.

Otázkou také zůstává, jestli a případně kdo tyto horlivé protesty z řad politických oponentů Trumpa platí. Spekuluje se i o Hillary Clintonové. Možná se to v nadcházejících týdnech dozvíme.

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.